Partnerzy serwisu:

ŁKA zwiększy liczbę połączeń o 30 proc. Nowa trasa Łowicz – Kutno, więcej kursów w Łodzi

Kasper Fiszer 07.10.2019 3,4k

ŁKA zwiększy liczbę połączeń o 30 proc. Nowa trasa Łowicz – Kutno, więcej kursów w Łodzi
fot. Kasper Fiszer
Władze województwa łódzkiego poinformowały dziś o planach rozszerzenia siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które ma nastąpić wraz z początkiem 2020 r. Przewoźnik będzie obsługiwał odcinek magistrali E20 pomiędzy Kutnem a Łowiczem, uruchomi także kursy w krótkiej relacji Łódź-Widzew – Łódź-Chojny oraz znacznie zwiększy ofertę na linii do Tomaszowa Mazowieckiego. Łączny wzrost liczby kursów ma wynieść ok. 30 proc.
Znaczne zwiększenie liczby kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zapowiedział dziś w Łodzi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Podkreślał on, że samorząd mocno stawia na rozwój komunikacji publicznej, starając się tworzyć spójny system połączeń autobusowych i kolejowych. 1 stycznia powstać ma osiem kolejnych tras autobusowych. Ich funkcjonowanie ma być wsparte rozszerzeniem siatki połączeń regionalnego przewoźnika kolejowego.

Kolejna trasa w siatce połączeń ŁKA

– Wzrost liczby połączeń w województwie łódzkim wyniesie 30 proc. – zapowiedział marszałek. – To jeden z najlepszych, jeśli nie najepszy wynik w skali kraju – podkreślił. Średnio o ok. 20 kursów (10 par) zwiększyć ma się oferta na trasie ze Skierniewic do Łowicza, a także na liniach do Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego. – Powstanie też nowe połączenie domykające północną część województwa: z Łowicza do Kutna – stwierdził.

– Trasa z Kutna przez Łowicz do Skierniewic będzie atrakcyjną propozycją dla mieszkańców tej części województwa – ocenił Grzegorz Schreiber. – Nie zapominamy jednak także o samej Łodzi – dodał. Rozszerzenie siatki połączeń wewnątrz stolicy regionu ma być odpowiedzią na wnioski docierające do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego od mieszkańców.

ŁKA zagęści kursy na odcinku Widzew – Chojny

Zdaniem marszałka Grzegorza Schreibera w Łodzi panują trudne warunki komunikacyjne, a samorząd miejski „nie do końca zaspokaja potrzeby”. – Postanowiliśmy więc skomunikować Łódź-Widzew z Łodzią-Chojnami – stwierdził. Na początek zaplanowano osiem kursów tej relacji. – Skrócą one czas podróży z ok. 30 do zaledwie kilku minut – podkreślał przedstawiciel władz samorządowych. Wszystkie zmiany w ofercie mają wejść w życie wraz z początkiem 2020 r.

– Z dwóch do dwudziestu połączeń zwiększy się obsługa powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego. Zupełnie nowe możliwości otworzą się przed nami w Skierniewicach czy w Łowiczu – stwierdził prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski. Dodał, że niebawem pasażerowie otrzymają do dyspozycji kolejne udogodnienie: narzędzie do planowania podróży pociągiem i autobusem na terenie regionu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony