Partnerzy serwisu:

ŁKA wjedzie na E20 dopiero po zakończeniu modernizacji

Kasper Fiszer 09.10.2018 28

ŁKA wjedzie na E20 dopiero po zakończeniu modernizacji
Pociąg ŁKA w Skierniewicachfot. Kasper Fiszer
Wbrew zapowiedziom Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie uruchomi w grudniu swoich pociągów na odcinku Łowicz Główny – Kutno. Na inaugurację przewozów ŁKA podróżni będą musieli czekać w tym przypadku jeszcze dłużej niż mieszkańcy Radomska czy Tomaszowa. Łódzka spółka chce bowiem obsługiwać ten fragment magistrali E20 dopiero po zakończeniu modernizacji ciągu.
Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o zmianach w planie rozszerzania zakresu działalności Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Samorządowy przewoźnik nie rozpocznie w grudniu kursów na trasach z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska, ale też pomiędzy Łowiczem a Kutnem. Pociągi spółki pojadą w krótszej relacji Skierniewice – Łowicz, a więc z linii kolejowej nr 11 nie zjadą na magistralę E20 (linię nr 3).

Rozkład jazdy nie odpowiadałby oczekiwaniom podróżnych

– Od 9 grudnia 2018 r., wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi nowe połączenie Skierniewice – Łowicz – potwierdza Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA. – Pierwotnie planowano uruchomienie przewozów w dłuższej relacji Skierniewice – Łowicz – Kutno. Jednak z uwagi na modernizację linii nr 3 spółka zmuszona została do jej skrócenia – uzasadnia.

– Prowadzone prace remontowe znacznie ograniczyły przepustowość linii – zauważa nasza rozmówczyni. – Zaproponowany rozkład jazdy zakładał wydłużony czas przejazdu, jak również mało atrakcyjne z punktu widzenia pasażera godziny kursowania pociągów. Dla części połączeń konieczne byłoby organizowanie komunikacji zastępczej – usłyszeliśmy od przedsiawicielki przewoźnika.

Więcej pociągów uruchomią początkowo PR

Co więcej, w najbliższym czasie nie można spodziewać się przejęcia przewozów od PR na odcinku do Kutna. – ŁKA uruchomi przewozy w pełnej relacji po zakończeniu modernizacji linii nr 3 – stwierdza bowiem Marta Markowska. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycja ma zakończyć się w 2020 r.

Projekt rozkładu jazdy zamieszczony na łamach Portalu Pasażera prowadzonego przez PKP PLK zakłada, że pomiędzy Łowiczem a Kutnem nadal kursować będą pociągi regionalne PR. Linię nr 11 obsłużą natomiast zarówno Przewozy Regionalne (10 par połączeń w dni robocze), jak i ŁKA (jedynie trzy pary). Czas przejazdu pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ma być nieco krótszy i wyniesie ok. 20 minut (PR – na ogół 22 minuty).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony