Partnerzy serwisu:

ŁKA wciąż bez porannego pociągu z Włocławka do Łodzi. „Jest honorowanie biletów”

Kasper Fiszer 22.06.2022 988

ŁKA wciąż bez porannego pociągu z Włocławka do Łodzi. „Jest honorowanie biletów”
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wciąż nie uruchamia porannego pociągu z Włocławka do Łodzi, który istniał w rozkładzie jazdy od grudnia 2021 r. do marca tego roku. Utrzymane zostało natomiast honorowanie biletów przewoźnika w jednym z kursów PKP Intercity pomiędzy Włocławkiem a Kutnem. W opinii łódzkiego operatora rozwiązaniem optymalnym byłoby jednak obsłużenie odcinka przez Polregio.
Do marca tego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamiała poranny pociąg z Włocławka do Łodzi. Zniknął on jednak z rozkładu jazdy wraz z uruchomieniem pociągów Toruń – Łódź, te kursują jednak w innych porach dnia. Podróżni, którzy potrzebują dostać się do stolicy województwa łódzkiego lub do ważnego węzła w Kutnie w godzinach porannych, mogli do czerwca korzystać z honorowania biletów w pociągach spółki PKP Intercity – „Kochanowski” pomiędzy Włocławkiem a Kutnem i „Chemik” pomiędzy Kutnem a Łodzią.

Dodatkowe postoje pozostały w rozkładzie jazdy

Przed wejściem w życie czerwcowej korekty w rozkładzie jazdy do naszej redakcji docierały sygnały zaniepokojonych czytelników, którzy w grafiku połączeń nie znaleźli informacji o wprowadzeniu dodatkowych postojów na trasie pociągu „Kochanowski” pomiędzy Włocławkiem a Toruniem. Jak zapewniła nas jednak Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, na podstawie porozumienia z tą spółką PKP Intercity utrzymało postoje w Kaliskach Kujawskich i Ostrowach. – Na odcinku Włocławek – Kutno zachowane jest też honorowanie biletów ŁKA w pociągu „Kochanowski” z Bydgoszczy do Rzeszowa – dodaje.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, pasażerowie mogą przejechać z biletem ŁKA odcinek z Włocławka do Kutna. W kierunku Łodzi podróż nie odbywa się już jednak innym składem PKP Intercity, lecz pociągiem ŁKA relacji Kutno – Łódź-Widzew. Czas na przesiadkę wynosi 19 minut. – Pociąg PKP IC jest dogodnie skomunikowany z pociągiem ŁKA – ocenia nasza rozmówczyni. Nie wskazuje przy tym na plany uruchomienia porannego pociągu ŁKA z Włocławka do Łodzi w przyszłości.

ŁKA: Powinno się wydłużyć istniejący kurs Polregio

– W naszej ocenie najlepszym rozwiązaniem byłoby wydłużenie do Kutna pociągu spółki Polregio wyjeżdżającego z Torunia Głównego o godz. 5:32 – tłumaczy przedstawicielka ŁKA. Kurs ten jest finansowany przez województwo kujawsko-pomorskie, które musiałoby podjąć decyzję o dotowaniu go także na dodatkowym odcinku. Województwo łódzkie rozlicza się bowiem z kujawsko-pomorskim na podstawie tzw. wymiany pracy eksploatacyjnej.

– Chcemy też unikać dublowania się pociągów, które podróżnym nie odpowiadało – podkreśla Joanna Osińska. Na razie nie należy więc spodziewać się zwiększenia oferty na odcinku granicznym przez łódzką spółkę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony