Partnerzy serwisu:

ŁKA: W kwietniu jeszcze mniej pociągów

Kasper Fiszer 30.03.2020 55

ŁKA: W kwietniu jeszcze mniej pociągów
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglkomeracyjna odwołuje kolejne pociągi i skraca relacje całego szeregu kolejnych. Zamiast do Skierniewic czy Łowicza dojechać będzie można w niektórych godzinach tylko do Koluszek czy Głowna. Podobne cięcia zostaną wprowadzone również na liniach tomaszowskiej i kutnowskiej.
– Ze względu na spadek liczby pasażerów spowodowany wprowadzonym przez rząd stanem epidemii ŁKA wprowadza dodatkowe cięcia połączeń, które będą obowiązywać od 1 do 14 kwietnia – poinformowała dziś Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zastrzega przy tym, że nadal obowiązywać będą wcześniejsze – bardzo znaczące – redukcje. Mniej pociągów uruchamia także Polregio, więc na terenie województwa łódzkiego kolej regionalna funkcjonuje obecnie w więcej niż bardzo ograniczonym zakresie.

Mniej odwołań wokół Łodzi, więcej – na odcinkach końcowych

Spośród nowych ograniczeń najwięcej dotyczy linii skierniewickiej. Z rozkładu jazdy wypadnie co prawda tylko jedna para kursów z Łodzi do Skierniewic, ale skrócone zostaną trasy kolejnych dwóch par. Pojadą one tylko z Łodzi do Koluszek. Podobnie skrócona zostanie relacja jednej pary połączeń Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna: również w tym przypadku skład dojedzie wyłącznie do węzła w Kouszkach.

Od środy odwołana będzie też kolejna już para pociągów z Łodzi-Widzewa do Łowicza Głównego (tym razem z rozkładu wypadł pierwszy, wczesnoporanny kurs w stronę Łowicza). Również i na tej trasie zdecydowano się na skrócenie relacji. Tylko do Głowna dojadą bowiem dwie pary kursów, które według normalnego grafiku powinny dojeżdżać do Łowicza.

Autobusem zastępczym na dłuższym odcinku

Tylko obszar aglomeracji łódzkiej obsłużą dwie pary kursów realizowanych dotychczas w relacji Łódź-Widzew – Kutno – Łódź-Widzew. Przez dwa pierwsze tygodnie kwietnia pociągi te dotrą jedynie do Ozorkowa. Cztery kursy z Łodzi do Sieradza i trzy z Sieradza do Łodzi będą natomiast obsługiwane na całej trasie autobusem zastępczym. Dotychczas na odcinku z Łasku do Sieradza realizowane były po torach.

Pierwsze cięcia wprowadzone zostaną na linii z Kutna do Skierniewic. W tym przypadku spółka zrezygnowała z utrzymywania dwóch kursów w kierunku Kutna i jednego do Skierniewic. Przewoźnik odwołał także jedyny pociąg, który miał w kwietniu kursować pomiędzy łódzkimi stacjami Chojny i Widzew przez Olechów. Trasa ta wciąż będzie zateem całkowicie wyłączona z ruchu ŁKA.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony