Partnerzy serwisu:

ŁKA uruchomi pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego

Kasper Fiszer 06.09.2019 3,6k

ŁKA uruchomi pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego
Pociąg ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
W marcu ŁKA zainaugurowała swoje kursy do położonego w południowej części województwa łódzkiego Radomska. Przewoźnik będzie od grudnia uruchamiał więcej połączeń w tym kierunku, ale oferta nadal będzie mało rozbudowana, szczególnie w porównaniu z rozkładem jazdy PR. Ogólnopolski przewoźnik oferuje tam 12 par połączeń, ŁKA zaproponuje zaś podróżnym dwie pary, w tym jedną w skróconej relacji Łódź – Piotrków Trybunalski – Łódź.
Od początku funkcjonowania Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jej właściciel, samorząd województwa łódzkiego, prowadzi rozwój oferty przewoźnika na poszczególnych trasach w sposób etapowy. Początkowo pociągi ŁKA funkcjonują równolegle do połączeń obsługiwanych przez Przewozy Regionalne. Z czasem liczba kursów własnej spółki się zwiększa. Strategia ta pozwoliła uniknąć dużych problemów w początkowym okresie działalności, a także podczas kolejnych rozszerzeń sieci.

Rano tylko do Piotrkowa, popołudniu do Radomska

Od marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna prowadzi przewozy na odcinkach do Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska. W obu tych przypadkach rozkład jazdy przewiduje jednak tylko jedną parę połączeń. Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zapowiadał przy tym, że w grudniu oferta na trasie Łódź – Tomaszów Mazowiecki zostanie mocno rozbudowana. Jak poinformował nas samorząd regionalny, pewne zmiany w rozkładzie jazdy planowane są także na drugiej z najnowszych tras.

Będą one miały jednak o wiele mniejszy zakres. – W nowym rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 planowane jest uruchomienie przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną na linii komunikacyjnej Łódź – Radomsko dwóch par połączeń: Łódź Fabryczna (13:50) – Radomsko (15:21) i Radomsko (18:15) – Łódź Fabryczna (19:47) oraz Łódź Fabryczna (7:30) – Piotrków Trybunalski (8:26) i Piotrków Trybunalski (10:29) – Łódź Fabryczna (11:25) – powiedział nam Grzegorz Sławiński z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Oferta pociągów PR pozostanie bez większych zmian

– Planowane jest też utrzymanie obecnej liczby połączeń spółki Przewozy Regionalne na linii Łódź – Częstochowa – zapowiedział nasz rozmówca. Polregio uruchamia tam w dni robocze dwanaście par kursów, wliczając w to te rozpoczynające się lub kończące w Koluszkach. Większość pociągów dociera jednak do Łodzi Fabrycznej, niektóre zaś na stację Łódź Kaliska.

– Jednocześnie informuję, że w związku z trwającą konstrukcją rozkładu jazdy prowadzoną przez PKP Polskie Linie Kolejowe niektóre godziny przyjazdów czy odjazdów pociągów mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora przewozów – zastrzegł Grzegorz Sławiński.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony