Partnerzy serwisu:

ŁKA przedłuża cięcia w rozkładzie aż do 26 kwietnia

Kasper Fiszer 14.04.2020 79

ŁKA przedłuża cięcia w rozkładzie aż do 26 kwietnia
fot. Kasper Fiszer
Jeszcze przez prawie dwa tygodnie Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie funkcjonować zgodnie z mocno okrojonym rozkładem jazdy. Oznacza to m.in. zawieszenie wszystkich połączeń na łódzki Olechów i duże ograniczenia na trasie do Sieradza. Łącznie odwołanych zostało prawie 150 kursów.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna w ostatnim czasie kilkukrotnie znacząco ograniczała swoją działalność, tłumacząc redukcję połączeń spadkiem liczby pasażerów odnotowywanym w czasie epidemii koronawirusa. Odwołanie znaczącej części kursów miało obowiązywać do dziś. Spółka wydłużyła jednak okres ważności tymczasowego rozkładu jazdy aż do 26 kwiietnia. Zmiany będą więc odczuwalne dłużej niż większość rządowych regulacji ograniczających przemieszczanie się – przynajmniej według aktualnego stanu prawnego.

Nie ma linii, na której nie byłoby ograniczeń

Lista cięć obejmuje wszystkie linie obsługiwane przez spółkę – łącznie odwołane na całości lub części trasy zostały aż 144 kursy. Aż 37 z nich to połączenia na ciągu z Łodzi do Sieradza. Duża liczba odwołań na tej trasie związana jest z funkcjonowaniem autobusowej komunikacji zastępczej. Część odjazdów autobusów nie odbywa się w ogóle, a w przypadku innych kursów to autobusy przejęły obsługę prowadzoną dotychczas pociągami.

ŁKA podsumowała też podjęte dotychczas działania związane z obecną sytuacją w kraju. Jednym z najważniejszych ma by opracowanie planu postępowania na wypadek wystąpienia podejrzenia choroby COVID-19. Wewnętrzny dokument określa kroki, jakie mają zostać podjęte, kiedy podejrzenie dotyczy podróżnego. Przewoźnik zapewnia także, że wprowadził wzmożony program sprzątania i dezynfekcji składów. – Zwiększona o 100 proc. została liczba czyszczeń – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Szkolenia dla załogi, materiały informacyjne dla podróżnych

Przedstawicielka łódzkiej spółki podkreśla też, że drużyny konduktorskie zostały przeszkolone w zakresie zmniejszania ryzyka zakażenia. Podróżni nie muszą zaś naciskać przycisku, by otworzyły się drzwi pociągu. Podczas przejazdu mogą oni natomiast obejrzeć materiały informacyjne przygotowane przez NFZ, które wyświetlane są na ekranach. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami liczba pasażerów wpuszczanych do pociągu jest równa połowie liczby siedzeń w poszczególnych jednostkach.

Wciąż w pojazdach wygrodzona jest część przeznaczona dla obsługi. Zarówno pracownicy ŁKA, jak i jej klienci mogą korzystać ze środków ochrony osobistej, np. płynu dezynfekcyjnego, dostępnych w pociągach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony