Partnerzy serwisu:

ŁKA powiezie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

inf. prasowa 29.06.2016 170

ŁKA powiezie pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży
fot. Kasper Fiszer
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało z Łódzką Koleją Aglomeracyjną umowę na uruchomienie specjalnych połączeń do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Z przejazdów skorzysta blisko 4500 osób, które udadzą się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach i w podkrakowskich Brzegach. Spółka uruchomi również pociągi specjalne do Częstochowy. Pielgrzymów bezpłatnie wozić będzie również po województwie łódzkim.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna - wspólnie z samorządem województwa łódzkiego i Archidiecezją Łódzką - opracowała rozkłady jazdy pociągów. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej ma przebywać blisko 10 tys. osób z zagranicy, głównie z Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Węgier, USA, Kolumbii i Kanady.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wozić pielgrzymów na terenie województwa łódzkiego w okresie 20-25 lipca w ramach Dni Diecezjalnych. Osoby, posiadające identyfikatory pielgrzyma ŚDM, będą mogły bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń Spółki. Dodatkowo uruchomione zostaną kursy m.in. do Łęczycy, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego, zgodnie z zaplanowanym programem zwiedzania.

28 lipca przewoźnik zawiezie pielgrzymów na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Częstochowy. Uruchomione zostaną 2 pary połączeń. Pociągi wyruszą z Łodzi, po drodze zatrzymując się m.in w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Oferta ta skierowana jest do grup, które zgłoszą chęć przejazdu organizatorom ŚDM na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Spółka zapewni miejsca dla 1000 osób.

Na Światowe Dni Młodzieży spółka uruchomi łącznie 11 połączeń - siedem do i cztery z Krakowa. Pociągi wyruszą 25 i 29 lipca z Łodzi, Piotrkowa i Tomaszowa Maz. Dotrą do Dworca Kraków Główny. ŁKA jest jednym z dwóch przewoźników, który zatrzyma się w centrum miasta. Pozostałym wyznaczone zostały stacje na obrzeżach Krakowa. W powrotną drogę pociągi ŁKA wyruszą 31 lipca. Bilety na przejazd dystrybuuje Archidiecezja.

- Pomoc w zapewnieniu transportu pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży to dla Samorządu Województwa Łódzkiego i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej szczególne wyróżnienie. Spółka z dużą uwagą przygotowuje się do tego wydarzenia. Pielgrzymi będą korzystać z nowoczesnych pociągów Flirt3, wyposażonych m.in w klimatyzację, bezpłatne wifi, gniazdka elektryczne oraz szereg innych udogodnień zapewniających komfort podróży – podkreśla marszałek województwa Witold Stępień.

Pracownicy spółki wielokrotnie spotykali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe oraz innymi przewoźnikami, by właściwie skoordynować działania na szlakach kolejowych. Przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, z udziałem m.in. przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Przygotowywane są specjalne opaski dla pielgrzymów, które mają usprawnić odprawę na dworcach kolejowych. Pociągi - specjalnie na tę okoliczność - zostaną udekorowane, aby już w trakcie podróży pasażerowie odczuli wyjątkową atmosferę Światowych Dni Młodzieży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony