Partnerzy serwisu:

ŁKA potwierdza: będzie nowy pociąg do Poznania

Kasper Fiszer 16.11.2021 6,3k

ŁKA potwierdza: będzie nowy pociąg do Poznania
Pociąg ŁKA w Łodzi fot. Kasper Fiszer
Zakończyły się wielomiesięczne rozmowy dotyczące nowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przewoźnik potwierdził już, że za miesiąc jego składy dojadą do Radomia, Poznania i Włocławka. To kolejne międzywojewódzkie kierunki w ofercie samorządowej spółki.
Na naszych łamach informowaliśmy już o planach rozszerzenia sieci połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Organizator przewozów w województwie łódzkim potwierdził, że spółka otworzy kursy na linii do Włocławka. Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił zaś, że łódzka spółka będzie obsługiwać w weekendy trasę Łódź – Radom. Nieznany był natomiast finał rozmów o anonsowanym już kursie Łódź – Poznań.

ŁKA do Poznania dotrze w pątki i niedziele

Teraz plany dotyczące linii do stolicy Wielkopolski skonkretyzował sam przewoźnik. – W piątki i niedziele realizowana będzie jedna para pociągów – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jednocześnie potwierdziła, że wskazane wcześniej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego założenia rozkładowe dotyczące trasy do Radomia są aktualne. W weekendy Łódź i południową część administracyjnego regionu mazowieckiego połączy jedna para kursów.

Znamy już także zarys rozkładu na linii biegnącej na południe województwa kujawsko-pomorskiego. – Codziennie pojadą tam dwie pary pociągów – informuje nasza rozmówczyni. Tym samym w weekendy dostęp do kolei pasażerskiej odzyskają leżące na terenie województwa łódzkiego Ostrowy, do których teraz w sobotę czy w niedzielę można dotrzeć tylko autobusem komunikacji zastępczej, pomimo że tory są przejezdne.

Każdy rok przynosi nowe kierunki w ofercie ŁKA


Wszystkie nowe kierunki będą obsługiwane od 12 grudnia, a więc od dnia wejścia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów. Dotychczas samorządowa spółka uruchamia pociągi na kolejnych liniach praktycznie w każdej kolejnej edycji rozkładu. Przed rokiem ruszyło połączenie Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica, zaś dwa lata temu zainaugurowano obsługę odcinka linii nr 25 biegnącego przez stację Łódź-Olechów.

Również 12 grudnia otwarta ma zostać nieczynna od 2009 r. trasa Opoczno – Skarżysko-Kamienna. Na tym odcinku pociągi na zlecenie marszałków województw łódzkiego i świętokrzyskiego uruchomi Polregio. Rozkład jazdy ma zapewniać cztery pary połączeń, dzięki którym pociągiem będzie można znów dojechać m.in. do Końskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony