Partnerzy serwisu:

ŁKA pojedzie do Torunia. Kolejne rozszerzenie siatki połączeń

Kasper Fiszer 24.02.2022 4k

ŁKA pojedzie do Torunia. Kolejne rozszerzenie siatki połączeń
fot. Kasper Fiszer
Po trzech miesiącach od premierowych kursów ŁKA do Radomia, Poznania i Włocławka łódzki przewoźnik po raz kolejny rozszerzy obsługiwaną przez siebie sieć linii kolejowych. Pociągi spółki pojawią się tym razem w Toruniu. Jeszcze w tym roku należy spodziewać się kolejnych nowych kierunków w ofercie spółki.
Po dwuletniej przerwie w rozkładzie jazdy pociągów ponownie pojawią się kursy regionalne z Łodzi do Torunia. Samorządy województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego najpierw ograniczyły ofertę połączeń spinających stolice obu regionów w ramach cięć związanych z pandemią koronawirusa, a niedługo potem całkowicie zrezygnowały z utrzymywania takich kursów, na co wpływ miał remont linii kolejowej nr 16 wiążący się z zamknięciem ruchu pomiędzy Zgierzem a Kutnem. W grudniu zeszłego roku przejezdność trasy została przywrócona, ale nie wiązało się to z ponownym uruchomieniem przewozów na dawnych zasadach.

Pociągi do Torunia ruszą w połowie marca

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wjechała jednak na odcinek Kutno – Włocławek, zapewniając dwie pary bezpośrednich kursów z Włocławka do Łodzi. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego tłumaczył, że oferta na odcinku międzywojewódzkim jest dobra, bo poza kursami bezpośrednimi do Włocławka pasażerowie mogą korzystać także z połączeń przesiadkowych. W Kutnie zjeżdżają się bowiem składy ŁKA z i do Łodzi oraz Polregio z i do Torunia przez Włocławek.

Łódzki samorząd sugerował też, że uatrakcyjnienie rozkładu jazdy mogłoby się odbyć przede wszystkim dzięki uruchomieniu przez województwo kujawsko-pomorskie większej liczby pociągów do Kutna, a nie poprzez utworzenie dodatkowych połączeń bezpośrednich. W tym kontekście zaskakiwać może ogłoszenie przez ŁKA planów rozpoczęcia obsługi odcinka Włocławek – Toruń. – Od 13 marca [w naszej ofercie pojawi się] Toruń – poinformował tymczasem Janusz Malinowski, prezes zarządu przewoźnika.

ŁKA wciąż rozbudowuje swoją sieć i zamierza kontynuować rozwój

Zapowiedział jednoczesnie, że nie jest to ostatnia zmiana siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w tym roku. Przypomnijmy, że sółka regularnie rozszerza zasięg swoich pociągów, także w relacjach międzywojewódzkich. Od dwóch miesięcy spółka obsługuje nie tylko trasę do Włocławka, ale także linie z Łodzi do Radomia oraz z Łodzi do Poznania – obie jedynie w weekendy.

Na razie ŁKA nie potwierdziła oficjalnie rozkładu jazdy nowej linii. – ŁKA realizuje przewozy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, który decyduje o kierunkach obsługiwanych przez naszą spółkę – powiedziała nam jedynie Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika. Czekamy na stanowisko UMWŁ w tej sprawie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony