Partnerzy serwisu:

ŁKA pojedzie do Piotrkowa i Radomska. Dziewięć zamiast dwóch par

Kasper Fiszer 09.12.2020 2,2k

ŁKA pojedzie do Piotrkowa i Radomska. Dziewięć zamiast dwóch par
Pociąg ŁKAfot. Kasper Fiszer
Znacząco przybędzie pociągów ŁKA z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Linię kolejową nr 1 na jej odcinku na południe od Koluszek wciąż będzie obsługiwać także Polregio. W rozkładzie jazdy pozostanie sześć bezpośrednich kursów z Łodzi do Częstochowy.
Nieco w cieniu zapowiedzianej inauguracji kursów ŁKA do Drzewicy i do Ostrowa Wielkopolskiego łódzka spółka znacząco rozszerzy swoją ofertę na trasie z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. W obowiązującym jeszcze przez kilka dni rozkładzie jazdy znajdują się dwie pary połączeń w tym kierunku. Od niedzieli będzie ich aż dziewięć. Przewoźnik zapowiada także przygotowanie nowej oferty biletowej skierowanej przede wszystkim do osób dojeżdżających do Piotrkowa Trybunalskiego.

Większość kursów Regio do Częstochowy pozostanie w rozkładzie jazdy

– Każda osoba posiadająca bilet jednorazowy ŁKA w relacji do Piotrkowa Trybunalskiego może bezpłatnie kontynuować podróż autobusami komunikacji miejskiej – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z kolei mieszkańcy Piotrkowa legitymujący się tamtejszą kartą miejską będą mogli kupić bilety jednorazowe na pociąg łódzkiej spółki z ok. trzydziestoprocentowym upustem. Rabat nie będzie dotyczył biletów okresowych.

Pociągi ŁKA co do zasady uzupełnią, a nie zastąpią ofertę połączeń Polregio: dziś bezpośrednich kursów z Łodzi do Częstochowy przez Piotrków Trybunalski i Radomsko jest dziewięć, od niedzieli miasta te połączy zaś sześć par pociągów kategorii Regio. W przypadku znacznej części kursów ŁKA w Radomsku zaplanowano skomunikowania z pociągami w stronę Częstochowy. Tamtejsza stacja ma jeden peron pasażerski, przesiadki powinny być więc bardzo nieskomplikowane.

Więcej pociągów do Łowicza, mniej autobusów zastępczych do Kutna

Nieco zmieni się także liczba kursów ŁKA na innych obsługiwanych już liniach: nieznacznie (o jedną parę) mniej będzie połączeń z Łodzi do Sieradza, za to przybędzie pociągów na linii łowickiej: dziś jest ich w sumie w obu kierunkach 57, będą 64. Z łącznie 28 do 21 spadnie liczba kursów na trasie do i z Kutna (ta jest aktualnie nieczynna i pomiędzy Zgierzem a Kutnem pasażerowie przewożeni są autobusami).

O pięć (licząc w obu kierunkach łącznie) więcej będzie kursów na trasie z Łodzi do Skierniewic. Na tym samym poziomie dziewięciu par pozostanie oferta weekendowych pociągów Sprinter do Warszawy. Tyle samo będzie także odjazdów z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, o jeden zwiększy się liczba kursów na linii z Kutna do Skierniewic.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony