Partnerzy serwisu:

ŁKA pojedzie do Ostrów na linii Kutno – Włocławek. Na razie autobusem

Kasper Fiszer 09.03.2021 2,2k

ŁKA pojedzie do Ostrów na linii Kutno – Włocławek. Na razie autobusem
Autobus zastępczy ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Po raz kolejny rozszerzona zostanie siatka połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W związku z ograniczeniem oferty Polregio na linii z Kutna do Włocławka i Torunia, łódzka spółka wydłuży część swoich weekendowych połączeń autobusowych Zgierz – Kutno do Ostrów. Pierwszy kurs w nowej relacji zaplanowano na najbliższą niedzielę.
Nie kończy się sprawa zawieszenia przewozów na międzywojewódzkiej trasie z Kutna do Włocławka. Przypomnijmy, że w okresie od połowy grudnia do końca zeszłego roku władze regionów łódzkiego i kujawsko-pomorskiego wspólnie uruchamiały cztery pary pociągów Regio łączących te miejscowości. Później, tłumacząc to znacznym wzrostem kosztów, urząd marszałkowski z Torunia zlikwidował połączenia na odcinku Włocławek – Toruń.

Pociągi i autobusy pojawiały się w rozkładzie i z niego znikały co kilka tygodni

Jego odpowiednik z Łodzi nie zamierzał zaprzestawać finansowania połączeń, ale międzywojewódzki charakter trasy wymusił wobec rezygnacji jednej ze stron całkowitą przerwę w ruchu. Marszałek kujawsko-pomorski uruchomił jednak równocześnie – ale już bez wsparcia marszałka łódzkiego – linię autobusową Kutno – Włocławek obsługiwaną przez PKS Bydgoszcz. Pod koniec lutego pociągi wróciły na trasę, autobusy zniknęły zaś z rozkładu jazdy.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego znalazł bowiem środki na ponowne finansowanie połączeń uruchamianych przez Polregio, ale tym razem jedynie w dni robocze. Miejscowości położone pomiędzy Kutnem a Włocławkiem są więc pozbawione transportu zbiorowego w dni wolne. Ma się to częściowo zmienić w najbliższą niedzielę.

Cztery razy dziennie kolejowym autobusem do Zgierza

Jedynym przystankiem na trasie leżącym jeszcze na terenie województwa łódzkiego są Ostrowy. Od 14 marca będzie tam docierać Łódzka Kolej Aglomeracyjna. – Uruchomimy cztery pary autobusów kursujących w soboty i niedziele – zapowiedział dziś Janusz Malinowski, prezes ŁKA. Spółka uzupełni więc ofertę Polregio na odcinku Kutno – Ostrowy. Obaj przewoźnicy wzajemnie honorują swoje bilety.

Do Ostrów dotrą autobusy komunikacji zastępczej dojeżdżające dotychczas wyłącznie do Kutna. Ruch nie jest prowadzony po torach, bo trwa remont linii kolejowej nr 16 pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Bez przesiadki będzie można więc dotrzeć do Zgierza. Tam zapewnione będzie skomunikowanie z pociągiem do Łodzi. Wydłużenie kursów do Ostrów będzie pierwszym rozszerzeniem siatki połączeń ŁKA od grudniowego uruchomienia pociągów do Drzewicy i do Ostrowa Wielkopolskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony