Partnerzy serwisu:

ŁKA podsumowuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Kasper Fiszer 03.05.2022 554

ŁKA podsumowuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy
fot. Kasper Fiszer
Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkały się pociągi humanitarne uruchomione przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną z myślą o uchodźcach z Ukrainy. Sporo obywateli tego kraju korzysta też z bezpłatnych przejazdów kursami rozkładowymi. Spółka podsumowała swoje działania podjęte w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od rosyjskiej agresji.
Polska kolej miała duży udział w pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. W koordynowaną przez PKP Intercity akcję przewozu potrzebujących z miejscowości granicznych w głąb kraju, a w kolejnych dniach także do państw ościennych, włączyły się praktycznie wszystkie spółki z branży. Wśród nich nie zabrakło Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Pociągi specjalne do Przemyśla i Rzepina

– Nasza spółka uruchomiła sześć pociągów specjalnych – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA. Trzykrotnie obsłużona została relacja Przemyśl – Łódź, a jednokrotnie – Jarosław – Łódź i Chełm – Łódź. Raz pociąg humanitarny pojechał zaś z Łodzi przez Grodzisk Mazowiecki i Warszawę do Rzepina na granicy polsko-niemieckiej.

W sumie pociągami specjalnymi spółki podróżowało ponad 2500 uchodźców. Równolegle ŁKA przewoziła potrzebujących także swoimi kursami regularnymi, wprowadzając możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Od 26 lutego do 31 marca z tej możliwości skorzystało prawie 26 tys. osób. Przekłada się to na średnio niespełna 800 podróżnych dziennie.

Bezpłatne przejazdy na zasadach jak w Polregio i PKP Intercity

Oferta spółki będzie obowiązywać przynajmniej do końca kwietnia. Później rozwiązania zostaną dostosowane do tych, jakie wprowadzą inni operatorzy, z którymi ŁKA wzajemnie honoruje bilety. Wśród nich znajdą się przede wszystkim Polregio i PKP Intercity.

Podobnie jak inni przewoźnicy, ŁKA nie wymaga od obywateli Ukrainy żadnych potwierdzeń dotyczących faktu przekroczenia granicy w okresie od 24 lutego itp. Do skorzystania z bezpłatnego przejazdu wystarcza dokument potwierdzający ukraińskie obywatelstwo. Na stacjach i przystankach regionu łódzkiego ogłaszane są w tej sprawie stosowne komunikaty w języku ukraińskim.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony