Partnerzy serwisu:

ŁKA: Pociągi odwołane aż do 14 kwietnia. Cięcia w okresie wielkanocnym

Kasper Fiszer 25.03.2020 15

ŁKA: Pociągi odwołane aż do 14 kwietnia. Cięcia w okresie wielkanocnym
fot. Kasper Fiszer
O trzy tygodnie przedłużone zostało obowiązywanie czasowego, znacznie ograniczonego rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przewoźnik zrezygnował z obsługi trasy na Oechów i wprowadza ograniczenia na wszystkich innych obsługiwanych przez siebie liniach. Zapewnia przy tym, że będzie wzmacniał składy wykonywanych wciąż kursów, jeśli podróżnych będzie więcej niż spółka może zabrać na pokład jednej jednostki na mocy nowych przepisów o limicie pasażerów.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała dziś o przedłużeniu w związku z ogłoszeniem przez rząd stanu epidemii ograniczeń wprowadzonych w ostatnich tygodniach do rozkładu jazdy. Co nieco zaskakujące, cięcia mają obowiązywać dłużej niż wdrożone wczoraj bardziej rygorystyczne przepisy wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia, bo aż do 14 kwietnia. Mniej pociągów będzie więc kursować także w okresie wielkanocnym oraz we wtorek przypadający po Poniedziałku Wielkanocnym.

Lista odwołanych kursów jest bardzo długa

I tak na linii Łódź-Widzew – Zgierz nadal odwołane będzie dziewięć par pociągów, w tym kilka kursów wydłużonych do i z Łodzi Fabrycznej. Wciąż wstrzymana jest całkowicie obsługa odcinka z Łodzi-Chojen do Łodzi-Olechowa i dalej w kierunku stacji na Widzewie. Z rozkładu jazdy pociągów na ciągu Łódź – Koluszki – Skierniewice zniknęło pięć par pociągów osobowych i jeden kurs przyspieszony ze Skierniewic do Łodzi.

Nie są realizowane cztery kursy z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi lub Koluszek i cztery w kierunku przeciwnym. Zawieszone jest wykonywanie pięciu kursów z Łodzi do Łowicza i sześciu w kierunku Łodzi, a ponadto jednej pary połączeń w krótszej relacji Łódź – Głowno – Łódź. Spore redukcje utrzymane zostaną też na linii kutnowskiej. Nie można obecnie korzystać z aż pięciu kursów z Łodzi i Zgierza w kierunku Kutna (także w relacjach skróconych do Ozorkowa lub Chociszewa) i z trzech pociągów w kierunku stolicy regionu.

System automatycznego zliczania podróżnych działa

Nie będzie realizowane łącznie 15 kursów na trasie z Łodzi do Sieradza (część z nich to zastępcze połączenia autobusowe). Do Piotrkowa Trybunalskiego dalej nie będzie dojeżdżać jedyna para kończących tam bieg kursów z Łodzi. Zostaną utrzymane też duże ograniczenia w ofercie weekendowych połączeń kategorii Sprinter do Warszawy. Z grafiku wypadł ponadto jeden kurs ze Zgierza do Łodzi-Widzewa przez Łódź Kaliską (tylko w soboty).

Spółka poinformowała także, że jest przygotowana do wdrożenia regulacji dotyczącej maksymalnej zajętości miejsc w swoich jednostkach na poziomie połowy miejsc siedzących. – ŁKA posiada system zliczania ilości podróżnych w czasie rzeczywistym i na bieżąco śledzi poziom napełnienia pociągów. W razie potrzeby składy będą wzmacniane, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom – zapewnia Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony