Partnerzy serwisu:

ŁKA: Pociągi do Drzewicy na pewno w grudniu

Roman Czubiński 29.07.2020 2,4k

ŁKA: Pociągi do Drzewicy na pewno w grudniu
fot. RC
Nie będzie dalszego odkładania uruchomienia pociągów do Drzewicy – zapewnia prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Do miasta na skraju województwa zostanie przedłużonych nie – jak wcześniej planowano – 5, ale 6 par pociągów ze stacji Łódź Fabryczna. Nie wiadomo jeszcze, czy będą skomunikowane z pociągami KM do Radomia.
Plany uruchomienia pociągów ŁKA z Łodzi do Drzewicy zostały ogłoszone przez łódzki Urząd Marszałkowski pod koniec stycznia bieżącego roku. Jak informował wówczas prezes ŁKA Janusz Malinowski, w PKP PLK zamówiono już rozkłady jazdy dla 5 par kursów na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica. Na tej ostatniej stacji pociągi miały być skomunikowane z kursami Kolei Mazowieckich do Radomia. Miały one poprawić możliwości dojazdu transportem publicznym na trasie Radom – Łódź, choć najwygodniejszych dla pasażerów połączeń bezpośrednich na razie nie będzie. KM ze swej strony rozważały też uruchomienie wydłużonych pociągów Radom – Tomaszów.

Nowa oferta miała wejść w życie wraz z letnią korektą rozkładu jazdy, 14 czerwca. Niestety, pandemia COVID-19 i związany z nią spadek przewozów uniemożliwiły realizację tego planu. Uruchomienie pociągów ŁKA na odcinku Tomaszów – Drzewica przesunięto wobec tego z 14 czerwca na 13 grudnia.

Opóźnienie w uruchomieniu pociągów, choć nastąpiło z przyczyn niezależnych od przewoźnika i organizatora, spotkało się z rozczarowaniem części mieszkańców województwa. W odpowiedzi na pytanie jednego z nich na Twitterze prezes Malinowski potwierdził, że grudniowy termin jest nadal aktualny. Poinformował jednocześnie o zwiększeniu planowanej liczby par pociągów z 5 do 6. Kwestia skomunikowań z KM nie jest jeszcze pewna, choć przewoźnik obiecuje, że będzie dążył do jego zapewnienia. Spotkanie robocze w tej sprawie ma odbyć się jutro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony