Partnerzy serwisu:

ŁKA: Pociąg na Boże Ciało w nowej formule

Roman Czubiński 09.05.2018 1,8k

ŁKA: Pociąg na Boże Ciało w nowej formule
fot. Roman Czubiński
Jak co roku, Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała promocyjną ofertę dla pielgrzymów i turystów, udających się do Łowicza na procesję Bożego Ciała. Specjalny dodatkowy pociąg na tę okazję pojedzie jednak zmienioną trasą przez Skierniewice. Decyzję tę podyktowały zamknięcia remontowe na linii łowickiej, przewoźnik zamierza jednak wykorzystać sytuację do pozyskania dodatkowych podróżnych.
Stacją początkową będzie Łódź Fabryczna, położona bliżej centrum miasta niż dworzec Łódź Kaliska, z którego pociągi do Łowicza odjeżdżają na co dzień. Skład wyruszy w trasę 31 maja o 7.49. Zatrzyma się na wszystkich położonych na trasie przystankach w granicach Łodzi, a następnie w Gałkówku, Żakowicach, Koluszkach, Rogowie, Lipcach Reymontowskich i Płyćwi. Po zmianie czoła na stacji Skierniewice aż do Łowicza ponownie zaplanowano postoje we wszystkich punktach handlowych.

– Przyjazd do Łowicza nastąpi o 9.20. Daje to możliwość dotarcia na rozpoczęcie uroczystości, które zaplanowano na godzinę 10 – wyjaśnia rzecznik ŁKA Marta Markowska. Po mszy i procesji pasażerowie będą mieli czas na zwiedzanie miasta oraz okolicznościowego jarmarku. Ci, którzy podstemplują na stoisku ŁKA bilet do Łowicza, wrócą pociągiem za darmo. Odjazd nastąpi o 16.18, a przyjazd na dworzec Łódź Fabryczna – o 17.49.

Powodem skierowania pociągu na okrężną trasę są roboty torowe na odcinku Głowno – Łowicz. Od wczoraj (7 maja) do 9 czerwca za pociągi kursuje tam komunikacja autobusowa. ŁKA liczy jednak na to, że zmiana trasy pozwoli przy okazji na pozyskanie nowych pasażerów z Koluszek, Rogowa czy Skierniewic, którzy w przeciwnym razie nie wybraliby się na łowickie obchody Bożego Ciała w ogóle lub dotarliby tam samochodami. Dodatkową korzyścią dla ŁKA będzie promocja wśród pasażerów na odcinku Łowicz – Skierniewice, którego obsługę spółka planuje rozpocząć w grudniu bieżącego roku.

Warto zaznaczyć, że pociąg będzie ogólnodostępny – będzie można podróżować nim także w relacjach pośrednich. Zaplanowano zestawienie pociągu z dwóch ezt Flirt 3, jednak w razie potrzeby jest możliwe doczepienie trzeciej jednostki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony