Partnerzy serwisu:

ŁKA: Piąta para pociągów do Warszawy

Kasper Fiszer 27.09.2016 260

ŁKA: Piąta para pociągów do Warszawy
Pociąg ŁKA w Warszawie. fot. Kasper Fiszer.
Liczba samorządowych połączeń do Warszawy się zmniejszy. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi bowiem co prawda więcej weekendowych pociągów niż obecnie, ale większość swojej pracy na tej trasie stracą w dni wolne Przewozy Regionalne. ŁKA wzmocni swoją ofertę także na aglomeracyjnej trasie Łódź – Zgierz.
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego planuje po raz kolejny zwiększyć rolę Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w obsłudze linii do Warszawy. Spółka będzie głównym (choć nie jedynym, jak wskazywał wcześniej UMWŁ) dotowanym z kasy regionu przewoźnikiem na tej trasie w dni wolne od pracy. ŁKA potwierdziła już, że zwiększy liczbę uruchamianych przez siebie kursów.

PR jednak zostaną także w dni wolne – z jedną parą kursów

Oferta będzie jednak rozbudowana stosunkowo nieznacznie. – Od 11 grudnia planujemy uruchomić na trasie Łódź – Warszawa pięć par połączeń – mówi Marta Markowska, rzecznik prasowy przewoźnika. Obecnie ŁKA obsługuje cztery pary pociągów uruchamianych na tej trasie w soboty i w niedziele. Aktualny rozkład jazdy przewiduje także cztery pary weekendowych kursów interRegio Przewozów Regionalnych, które również dofinansowane są z budżetu województwa.

Sumaryczna liczba pociągów zamawianych przez UMWŁ w dni wolne spadnie, i to mimo że Przewozy Regionalne ostatecznie zachowają część dotychczasowej pracy. – W przyszłym rozkładzie są dwa połączenia PR – pierwsze i ostatnie w dobie – zapowiada Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej UMWŁ. Jedno z nich realizowane będzie jednak od poniedziałku do soboty, drugie – codziennie oprócz sobót, zatem w dni wolne PR obsłużą tylko jedno połączenie dziennie.

Kursów do Zgierza więcej niż dziś, ale mniej niż do czerwca

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała także, że zamierza zwiększyć poziom oferty w soboty i w niedziele na linii Łódź Widzew – Zgierz. Obecnie po krótkim okresie zawieszenia ruchu weekendowego przewoźnik uruchamia na swojej jedynej linii o charakterze ściśle aglomeracyjnym tylko dwie pary kursów w dni wolne. – W weekendy będzie tam kursować sześć par pociągów – zapowiada Marta Markowska (to mniej niż przed zawieszeniem ruchu – do czerwca uruchamiano tam dziewięć par).

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, pociągi ze Zgierza mają być kierowane na podziemny dworzec Łódź Fabryczna. Jak zapewnia nas dziś przedstawicielka przewoźnika, rozbudowa oferty na liniach do Warszawy i Zgierza nie wymusi przeprowadzenia cięć w rozkładach jazdy innych połączeń. – Jest to możliwe dzięki efektywnemu wykorzystaniu taboru ŁKA – podkreśla.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony