Partnerzy serwisu:

ŁKA ogranicza kursowanie pociągów przez COVID

simetra 29.01.2022 3k

ŁKA ogranicza kursowanie pociągów przez COVID
fot. ŁKA
Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) podjęła decyzję o zwieszeniu kursowania części pociągów. Jako przyczynę przewoźni podaje rosnącą absencję pracowników wynikającej z nową falą pandemii koronawirusa.
W komunikacie przewoźnika czytamy, że „w związku z narastającą falą pandemii oraz zwiększającą się absencją pracowników ŁKA odpowiedzialnych za organizację i kursowanie pociągów, spowodowaną zwolnieniami lekarskimi, zaleconą izolacją lub kwarantanną, a także koniecznością opieki nad członkami rodziny, spółka podjęła decyzję o odwołaniu 6 z 237 uruchamianych pociągów, w terminie od 30/31 stycznia do 12 marca 2022 r.”.

Jak informuje ŁKA przy wyborze pociągów, które odwołano brano pod uwagę przede wszystkim możliwość kontynuowania podróży innymi jednostkami lub autobusami komunikacji zastępczej, uruchomionymi za wycofane połączenia kolejowe. Spółka zapewnia, że kierowała się troską
o to, by wprowadzone zmiany były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.Podjęte działania mają zapewnić ciągłość pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie, a w przypadku wystąpienia kumulacji zachorowań i konieczności dalszego odwoływania pociągów, ŁKA zapewni bezpieczeństwo podróży poprzez wzmocnienie składów z największą frekwencją. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport