Partnerzy serwisu:

ŁKA odwołuje pociągi, by zapewnić tabor na ŚDM

lk, Rynek Kolejowy 26.07.2016 198

ŁKA odwołuje pociągi, by zapewnić tabor na ŚDM
fot. Darekm135 CC BY-SA 4.0
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwiesiła kursy 9 pociągów i skróciła kursy 2 pociągów 28 i 29 lipca. Przewoźnik potrzebuje taboru na pociągi specjalne.
– W związku z uruchomieniem specjalnych pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dla pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży do Częstochowy i Krakowa, w okresie 28-29 lipca nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów spółki. Zawieszone zostaną kursy 9 pociągów, 2 będą kursowały w skróconej relacji – napisała Łódzka Kolej Aglomeracyjna w komunikacie.

ŁKA proponuje pasażerom odwołanych kursów korzystanie z komunikacji miejskiej lub alternatywnych pociągów, które jednak nie zawsze są dogodne. Pasażerom jadącym pociągiem z Kutna do Łodzi Kaliskiej o 8:18 jako alternatywa transportowa proponowane są pociągi jadące godzinę wcześniej i godzinę później.

Łódzki przewoźnik nie jest jedynym, który odwołuje regularne połączenia pasażerskie na czas Światowych Dni Młodzieży. Miesiąc temu PKP Intercity poinformowało o czasowym zawieszeniu 22 pociągów, o czym pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

Oferta kolei dla gości Światowych Dni Młodzieży to w sumie aż 500 dodatkowych pociągów w specjalnie przygotowanym rozkładzie jazdy. Więcej informacji o pociągach specjalnych na ŚDM znajdziesz tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony