Partnerzy serwisu:

ŁKA sprawdziło frekwencje w pociągach do Torunia. Jest bilet zintegrowany dla Włocławka

Kasper Fiszer 25.08.2022 1,3k

ŁKA sprawdziło frekwencje w pociągach do Torunia. Jest bilet zintegrowany dla Włocławka
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna podsumowała pierwszy okres funkcjonowania połączeń Łódź – Toruń Wschodni. Na razie zainteresowanie podróżnych przewozami na końcowym odcinku trasy nie jest duże, ale ogólne wyniki frekwencji na międzywojewódzkiej linii pozostają dobre. W sprzedaży pojawił się też nowy bilet, który ma zachęcać do wyboru kolei przy podróżach z Łodzi do Włocławka.
Od około dwóch miesięcy pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dojeżdżają do stacji Toruń Wschodni. Było to kolejne wydłużenie linii łączącej Łódź z województwem kujawsko-pomorskim. Od grudnia 2021 r. składy łódzkiego przewoźnika docierały do Włocławka, a od marca – do Torunia Głównego. W lipcu tego roku, a więc pierwszym miesiącu funkcjonowania linii po ostatnim wydłużeniu z połączeń skorzystało prawie 30 tys. podróżnych.

Pasażerów na nowym odcinku na razie jest niewielu

Większość z nich nie dojechała jednak do samego Torunia. Z pociągów jadących z Łodzi na toruńskich stacjach wysiadło bowiem w sumie ok. 2500 pasażerów. Oznacza to, że w każdym z kursów do tego miasta podróżowało średnio 40 osób. Co piąta z nich wysiadła na przystanku Toruń-Miasto, a co dwunasta – w Toruniu Wschodnim. Zapełnienie, zwłaszcza pomiędzy Toruniem-Miastem a Toruniem Wschodnim, pozostawało więc raczej niewielkie.

Podobnie przedstawiały się statystyki dotyczące pociągów wyjeżdżających z Torunia w stronę Łodzi. W sumie z Torunia wyjechało nimi ok. 3200 osób w skali miesiąca (nieco ponad 50 osób na kurs). Co dziesiąty pasażer rozpoczął swoją podróż w Toruniu Wschodnim, co dziesiąty – w Toruniu-Mieście. Pozostali wsiedli do składu ŁKA na stacji Toruń Główny. Mimo to wjazdy do Torunia Wschodniego zostały zaplanowane przez przewoźnika do końca obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2022/2923, a więc jeszcze co najmniej przez około półtora roku.

Nowe bilety zintegrowane we Włocławku

Wakacyjne zmiany w ofercie dotyczyły jednak nie tylko trasy przejazdu, ale i cen biletów. – 1 sierpnia zdrożały średnio o ok. 15 proc. bilety jednorazowe i miesięczne wydawane w ramach oferty specjalnej „Taryfa województwa kujawsko-pomorskiego”, która obowiązuje przy przejazdach naszymi pociągami na odcinku Kutno – Toruń Wschodni – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podkreśla jednocześnie, że cennik własny ŁKA obejmujący m.in. przejazdy w bezpośredniej relacji z Łodzi do Torunia nie uległ zmianie.

20 sierpnia zaczęła się natomiast sprzedaż biletów zintegrowanych ważnych w pociągach ŁKA w relacji Łódź – Włocławek oraz w pojazdach włocławskiej komunikacji miejskiej. – Cena biletu na przejazd pociągiem wynosi 27 zł, natomiast cena biletu na przejazd komunikacją miejską – 2 zł 60 gr – informuje nasza rozmówczyni. Choć oszczędności nie są duże, argumentem za wyborem biletu „ŁKA łączy z Włocławkiem” ma być m.in. wygoda zakupu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony