Partnerzy serwisu:

ŁKA nie pojedzie do Radomia, ale do... Radomska

Kasper Fiszer 28.09.2016 370

ŁKA nie pojedzie do Radomia, ale do... Radomska
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnejfot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiedziała w zeszłym tygodniu, że jednym z kierunków planowanego rozwoju siatki połączeń spółki jest Radom. Przewoźnik prostuje jednak, że nie uruchomi kolejnej linii łączącej Łódź z Mazowszem. Zamiast tego chce wozić łodzian do leżącego na skraju województwa łódzkiego Radomska.
Kilka dni temu Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła grafikę, na której podsumowała swoją dotychczasową działalność i zarysowała plany na przyszłość. Powodów do zadowolenia jest sporo: spółka chwali się przeszło 30-procentowym wzrostem liczby pasażerów w okresie styczeń – sierpień 2016 w stosunku do analogicznego okresu roku 2015 i 43-procentowym wzrostem wykonanej pracy eksploatacyjnej w tym samym czasie. ŁKA zwraca też uwagę na utrzymujący się wysoki, przekraczający 96% wskaźnik punktualności.

Dwa miasta o podobnie brzmiących nazwach

Wśród planów na przyszłość przewoźnik ujął nie tylko rozbudowę swojego parku taborowego o kolejnych 14 jednostek, ale także rozwój siatki połączeń. Wśród kierunków, które spółka zamierza obsługiwać, wymieniono po raz pierwszy leżący na terenie województwa mazowieckiego Radom. To o tyle zaskakujące, że stosunkowo niedawno łódzki urząd marszałkowski zrezygnował z utrzymywania połączeń na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica, który jest fragmentem ciągu łączącego województwo z Radomiem.

Jak informuje nas jednak rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, spółka w rzeczywistości nie zmieniła swoich założeń dotyczących rozwoju siatki połączeń i nie zamierza uruchamiać kursów na południe Mazowsza. – Na grafice pojawił się błąd. Chodzi oczywiście o połączenia do Radomska, a nie Radomia. Za pomyłkę przepraszamy – mówi Marta Markowska.

Łódź wciąż bez połączeń kolejowych do Radomia

Spółka opublikowała już na portalu Twitter poprawioną wersję komunikatu, która uwzględnia tylko kierunki rozwoju wymieniane od dłuższego czasu zarówno przez władze spółki, jak i województwa. Połączeń ŁKA możemy się więc spodziewać po dostawach taboru na trasach Łódź – Tomaszów Mazowiecki i Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko. Po elektryfikacji odcinka Tomaszów Mazowiecki – Opoczno planowane jest skierowanie pociągów własnej spółki samorządu regionalnego także na tamtą trasę.

Leżący w granicach województwa łódzkiego odcinek ciągu do Radomia pozostanie natomiast najprawdopodobniej niewykorzystywany w ruchu pasażerskim. Przypomnijmy, że dwie ostatnie pary kursów Regio na tej trasie (w relacjach Koluszki – Radom i Koluszki – Drzewica) zostały zlikwidowane w grudniu zeszłego roku – tuż po remoncie jednego z przystanków pośrednich. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego tłumaczył decyzję o rezygnacji z utrzymywania kursów bardzo niską frekwencją.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony