Partnerzy serwisu:

ŁKA: Komunikacja zastępcza między Zgierzem a Łowiczem

Roman Czubiński 17.08.2020 1,8k

ŁKA: Komunikacja zastępcza między Zgierzem a Łowiczem
fot. Kasper Fiszer
Od dziś przez prawie dwa tygodnie pociągi ŁKA na linii łowickiej będą zastępowane przez autobusy. Powodem jest przebudowa stacji Zgierz oraz prace uzupełniające na zmodernizowanej w 2011 r. linii 15. Ruch pociągów ma zostać przywrócony w przyszłą sobotę – 29 sierpnia.
Z 10 par połączeń Łódź Kaliska – Łowicz większość jest zastępowana autobusami na całej trasie. Tylko pojedyncze pociągi kursują na okrojonej trasie z Łodzi Kaliskiej (lub Widzewa) do Zgierza. Autobusy w większości miejscowości na trasie zatrzymują się przy stacjach i przystankach kolejowych. Do wyjątków należą Bratoszewice, Kamień Łowicki, Domaniewice Centrum oraz Grudze.

Tak szeroki zakres kursowania autobusów zastępczych wynika z prac modernizacyjnych, prowadzonych na linii 15 przez PKP PLK. – Konieczność wycofania na 12 dni wszystkich pociągów z odcinka Zgierz – Łowicz Główny spowodowana jest wymianą rozjazdów w stacji Zgierz oraz zamknięciem toru nr 1 na odcinku Glinnik – Zgierz – informuje rzecznik ŁKA Joanna Osińska. Zakres przebudowy zgierskiej stacji jest jednak o wiele większy: powstaje na niej – między innymi – dodatkowy, trzeci peron oraz przejście podziemne. Trwają też utrudnienia między stacjami Łowicz Główny i Łowicz Przedmieście – autobusy zamiast pociągów kursowały tu już wcześniej.

Co może wydawać się zaskakujące, operatorem komunikacji zastępczej nie jest żaden z przewoźników działających w regionie łódzkim, lecz PKS Przemyśl. Zapewnione przez firmę autokary są – zgodnie z wymogami ŁKA – klimatyzowane i wyposażone w kasy fiskalne do sprzedaży biletów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony