Partnerzy serwisu:

ŁKA: Kierowca autobusu zastępczego wystawi bilet

Kasper Fiszer 07.09.2018 1,3k

ŁKA: Kierowca autobusu zastępczego wystawi bilet
Autobus w barwach ŁKA (fot. archiwalna)fot. Kasper Fiszer
Kierowcy autobusów zastępczych będą sprzedawać podróżnym najpopularniejsze bilety ŁKA – poinformował przewoźnik. Zaproponował także znaczące ulgi dla najlepszych uczniów wszystkich szkół i wprowadził dodatkowy postój autobusów na trasie Łask – Sieradz.
Z początkiem września Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła kilka stosunkowo niewielkich korekt w funkcjonowaniu komunikacji zastępczej i w swojej taryfie biletowej. Zmiany te są jednak istotne, bo obecnie trwa remont linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Trasa z Łodzi do Sieradza jest jedną z najistotniejszych spośród obsługiwanych przez łódzkiego przewoźnika, a znakomita większość kursów z Łodzi została skrócona do Łasku, gdzie pasażerowie przesiadają się do autobusów zastępczych.

U kierowcy z PKS Sieradz tylko najpopularniejsze bilety

Na uwagę zasługuje nowy sposób odprawy pasażerów rozpoczynających podróż w autobusie. ŁKA zdecydowała się bowiem na wprowadzenie rozwiązania, które dotychczas w realiach polskich nie było stosowane w zasadzie nigdy. – Pojawiła się możliwość kupienia biletów w autobusach, sprzedaje je kierowca – powiedział na niedawnej konferencji prasowej Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. W związku z tym, że zwykle uruchamiany jest więcej niż jeden autobus w zamian za jeden kurs kolejowy, w autokarach często nie ma pełnej obsady drużyn konduktorskich.

Jak czytamy w informacji prasowej ŁKA, kierowcy nie będą jednak oferować pasażerom wszystkich rodzajów biletów. – Możliwość zakupu dotyczy biletów normalnych oraz z najpopularniejszymi ulgami: uczniowską (37%) i studencką (51%) – informuje przewoźnik. Łódzka Kolej Aglomeracyjna współpracuje przy organizacji komunikacji zastępczej z PKS Sieradz. Autobusy kierowane na kursy zastępcze są oklejone logo ŁKA, równocześnie zdjęto z nich oznakowanie PKS.

Bardzo tani bilet sieciowy dla wzorowych uczniów

W stosunku do organizacji ruchu obowiązującej do 1 września zmieniła się także siatka postojów autobusów. – Ze względu na wnioski podróżnych autobusy zwykłe [są także kursy „pospieszne” – dop. kf] zatrzymają się również w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka – czytamy w komunikacie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Co ciekawe, z rozkładu jazdy nie zniknął przy tym postój na przystanku Sieradz Sienkiewicza-Woźniki (oddalonym od linii kolejowej), który został wyznaczony początkowo niejako w zamian za pomijany przystanek Męka.

Na uwagę zasługuje także powracający do sprzedaży „Wzorowy Bilet”, który mogą kupować uczniowie mogący wylegitymować się świadectwem „z czerwonym paskiem” otrzymanym w zeszłym roku szkolnym. Cena miesięcznego biletu sieciowego wynosi w tym przypadku 45,90 zł. Nowością jest honorowanie go w pojazdach łódzkiej komunikacji miejskiej. – Uczeń musi przyjść ze świadectwem i z legitymacją szkolną do naszej kasy na dworcu Łódź Fabryczna – zaznaczył przy tym Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Przypomnijmy, że wraz z początkiem września znacznie spadły ceny biletów zintegrowanych łódzkiej komunikacji miejskiej i ŁKA obowiązujące na odcinku do Bedonia i Justynowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony