Partnerzy serwisu:

ŁKA: Drożej na liniach do Sieradza i Piotrkowa Trybunalskiego

Kasper Fiszer 08.03.2021 2,2k

ŁKA: Drożej na liniach do Sieradza i Piotrkowa Trybunalskiego
Pociąg ŁKA w Radomskufot. Kasper Fiszer
W grudniu istotnie wzrosły ceny biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Piotrkowa Trybunalskiego. Podwyżka zbiegła się więc ze znacznym wzrostem liczby pociągów.. Teraz, gdy kończą się roboty infrastrukturalne na linii sieradzkiej. podróżni muszą się liczyć ze wzrostem ceny biletu okresowego. Z oferty przewoźnika znika bowiem „bilet promocyjny”.
Od lutego ruch na linii kolejowej nr 14 pomiędzy Łodzią Kaliską a Sieradzem wreszcie odbywa się bez autobusowej komunikacji zastępczej. Pasażerowie odczuwają więc efekty zbliżającego się zakończenia modernizacji. Ma to jednak odbicie nie tylko w czasie przejazdu, ale i w cenach biletów najważniejszego przewoźnika kursującego na tej trasie.

Kończy się promocja mająca zrekompensować utrudnienia

– Od 14 marca z uwagi na zakończenie kursowania pojazdów zastępczej komunikacji autobusowej przestanie obowiązywać oferta pozataryfowa „Bilet promocyjny” – zapowiada bowiem Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Skończy się więc sprzedaż biletów okresowych w obiżonych cenach. Jak tłumaczy przewoźnik, obniżka miała rekompensować podróżnym utrudnienia wynikające z konieczności przesiadek czy wydłużenia czasu przejazdu, a trwające wciąż roboty nie będą już wiązać się ze wstrzymywaniem ruchu pociągów.

Bilety zdrożeją o około 10 proc. Przykładowo za bilet miesięczny powrotny z Sieradza do Łodzi Kaliskiej trzeba było zapłacić dotychczas 274 zł, od najbliższej niedzieli zaś już 304 zł. Bilet kwartalny podrożeje zaś z 671 do 736 zł. Opłaty za przejazdy jednorazowe pozostaną na tym samym poziomie.

Spora podwyżka cen biletów jednorazowych do Piotrkowa

Od połowy grudnia, a więc od czasu znacznego rozszerzenia oferty, istotnie zdrożały natomiast bilety jednorazowe na trasie z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Wówczas ŁKA zmieniła bowiem stawki w swojej ofercie Łódzkie Bliżej Ciebie. – W przypadku linii z Łodzi do Piotrkowa konieczna była podwyżka, aby dostosować cenę biletu do zryczałtowanych według tej samej oferty opłat w innych relacjach, w których odległość kilometrowa jest na podobnym poziomie – stwierdza nasza rozmówczyni. Zmiany weszły w życie 14 grudnia i, jak podkreśla przedstawicielka ŁKA, nowe ceny są wciąż niższe, niż wynikałoby to z podstawowej taryfy spółki.

Skala podwyżki jest jednak duża i wynosi aż 44 proc.: przejazd z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi zdrożał z 9 do 113 zł. Pewną ulgę otrzymują teraz osoby legitymujące się kartą mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego (wówczas cena spada do 11,70 zł). Udogodnieniem ma być też wprowadzona możliwość kontynuacji podróży piotrkowską komunikacją miejską (także dla osób, które nie korzystają z rabatu dla piotrkowian) na podstawie biletu ŁKA. Również 14 grudnia zmieniły się niektóre opłaty za przejazd weekendowymi pociągami Sprinter z Łodzi do Warszawy. Dodajmy, że w najbliższą niedzielę pociągi ŁKA zostaną skierowane na stację Warszawa Główna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony