Partnerzy serwisu:

ŁKA do Radomska i Tomaszowa dopiero w 2019 r.

Kasper Fiszer 03.10.2018 3,3k

ŁKA do Radomska i Tomaszowa dopiero w 2019 r.
Z kierunku Radomska do Łodzi nadal kursować będą pociągi PRfot. Kasper Fiszer
Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dotrą do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego dopiero w marcu 2019 r., a nie – jak zapowiadano wcześniej – w grudniu 2018 r. Za dwa miesiące ruszy natomiast linia ze Skierniewic do Łowicza.
– Od grudnia nowe pociągi [produkcji nowosądeckiego Newagu] będą kursowały po województwie łódzkim. Impulsy wyruszą do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego. ŁKA obsłuży także połączenia na trasie Skierniewice – Łowicz – Kutno w północnej części województwa – czytamy w niedawnym komunikacie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wiemy już jednak, że mimo wcześniejszych zapowiedzi samorządowy przewoźnik nie przejmie w grudniu przewozów na części z wymienionych powyżej tras.

Inaugurację kolejnych linii zaplanowano na marzec

Według aktualnych założeń siatka połączeń ŁKA zostanie rozszerzona wraz z początkiem obowiązywania nowego rocznego rozkładu jazdy o jedną linię. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna od grudnia 2018 r. uruchomi nowe połączenie Skierniewice – Łowicz – mówi Grzegorz Sławiński z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Odsunięta w czasie zostanie natomiast inauguracja kursowania pociągów spółki w południowo-wschodniej części regionu.

– Do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska, a także do Tomaszowa Mazowieckiego, pociągi pojadą wraz z marcową korektą rozkładu jazdy – informuje nas bowiem przedstawiciel samorządu wojewódzkiego. Do tego czasu podstawowym środkiem transportu na trasie do Radomska pozostaną uruchamiane wspólnie przez samorządy regionalne z Łodzi i Katowic kursy Polregio relacji Łódź Fabryczna – Częstochowa. Do Tomaszowa Mazowieckiego dojedziemy zaś pociągami Polregio, w tym w relacji do Opoczna.

Pociągów PR do Tomaszowa ma być więcej

Trasa ze Skierniewic do Łowicza (a nie, jak zapowiadano pierwotnie, do Kutna) będzie szóstym międzymiastowym połączeniem obsługiwanym przez łódzkiego przewoźnika. Wszystkie trasy, na których uruchamia on obecnie swoje kursy, wychodzą promieniście z Łodzi. Mowa tu o liniach do Sieradza, Łowicza, Kutna i Koluszek (z przedłużeniem do Skierniewic i Warszawy), a także do Zgierza. Ponadto Flirty w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej kursują po łódzkiej tzw. kolei obwodowej, stanowiąc element łódzkiej komunikacji miejskiej.

We wrześniu UMWŁ ogłosił natomiast plany dotyczące zmian w rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych. Jak informowaliśmy już na naszych łamach, więcej pociągów niż obecnie ma kursować właśnie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, a także na trasie z Łodzi do Warszawy. Kursy w tej relacji pozostają obecnie jedynymi pociągami kategorii interRegio uruchamianymi przez ogólnopolskiego przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony