Partnerzy serwisu:

ŁKA do Poznania pojedzie także w soboty

Kasper Fiszer 23.09.2022 1,7k

ŁKA do Poznania pojedzie także w soboty
fot. Kasper Fiszer
Największą zmianą w samorządowej ofercie połączeń na styku województw łódzkiego i wielkopolskiego ma być rozszerzenie terminów kursowania pociągów ŁKA. Weekendowe kursy będą od grudnia realizowane także w soboty – zapowiada łódzki urząd marszałkowski. Utrzymane zostanie natomiast kursowanie pociągów interRegio z Poznania do Warszawy.
Na styku województw łódzkiego i wielkopolskiego od lat udaje się utrzymać stałą i dość szeroką ofertę połączeń kolejowych finansowanych przez samorządy. Współpraca województw opiera się w tym zakresie nieustannie na wspólnym finansowaniu kilku par połączeń obsługiwanych przez Polregio w relacji Łódź Kaliska – Poznań Główny. Od dwóch lat rozkład jazdy jest też uzupełniany przez przewoźników należących do urzędów marszałkowskich, którzy oferują kursy w dni szczytów komunikacyjnych.

Zapowiedź kolejnego rozszerzenia oferty ŁKA

Przed rokiem – a więc rok po starcie połączeń KW do Łodzi – swoje pociągi uruchomiła Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Oferuje ona jedną parę kursów realizowaną w piątki i niedziele. Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w grudniu, gdy wejdzie w życie kolejna edycja rocznego rozkładu jazdy, oferta ta ma zostać rozszerzona. – Termin kursowania pociągu ŁKA zostanie rozszerzony z piątku i niedzieli dodatkowo o soboty – zapowiada Wydział Prasowy UMWŁ.

Nie należy natomiast spodziewać się istotnych zmian w zakresie połączeń codziennych obsługiwanych przez Polregio. – W nowym rozkładzie jazdy planowane jest utrzymanie oferty przewozowej na bazie aktualnego rozkładu – usłyszeliśmy. Ogólnopolska spółka będzie zatem nadal realizować połączenia nie tylko do Poznania, ale i w krótszej relacji do Ostrowa Wielkopolskiego. Ich trasa nie zostanie ponownie wydłużona do Wrocławia – dwa lata temu łączące trzy województwa połączenia zostały podzielone na kursy obsługujące odcinki Łódź – Ostrów i Ostrów – Wrocław.

Z Poznania przez Łódź do Warszawy


Nadal z Poznania będzie można natomiast dojechać bezpośrednio, choć okrężną drogą, do Warszawy. Podobnie jak obecnie, dwie pary połączeń będą kursować na trasie Poznań – Łódź – Warszawa. Dodatkowo uruchamiany będzie też kurs Ostrów Wielkopolski – Warszawa. Pomiędzy dwoma największymi miastami centralnej Polski w pociągach obowiązuje wyższa taryfa interRegio.

– Utrzymane zostanie też kursowanie pociągów Kolei Wielkopolskich z Poznania do Łodzi – wskazują służby prasowe łódzkiego marszałka. Samorządowa spółka utworzyła połączenie realizowane do Łodzi Fabrycznej przed dwoma laty. Podobnie jak kursy ŁKA, te realizowane przez KW odbywają się w piątki i niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony