Partnerzy serwisu:

ŁKA bez pociągu do Piotrkowa aż do końca lipca

Kasper Fiszer 21.05.2020 49

ŁKA bez pociągu do Piotrkowa aż do końca lipca
Pociąg ŁKAfot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadzi w swoim rozkładzie jazdy obowiązyjącym od połowy czerwca pewne ograniczenia. W większości przypadków wynikają one z toczących się modernizacji linii kolejowych. Zawieszony zostanie jednak także pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego – w tym przypadku przyczyną jest spadek popytu.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia zgodnie ze swoim rocznym rozkładem jazdy dwie pary pociągów na trasie Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko. Popołudniowa kursuje na całym wskazanym odcinku, a poranna – tylko pomiędzy Łodzią a Piotrkowem. Ta ostatnia została jednak zawieszona wraz z początkiem epidemii. Choć pociągi powoli wracają na trasy, wiemy już, że dojazd do drugiego pod względem wielkości miasta województwa łódzkiego będzie utrudniony jeszcze przez co najmniej dwa miesiące.

Dalszy ciąg cięć na czas epidemii

– W zastępczym rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 14 czerwca do 31 lipca tego roku, ograniczoneo kursowanie jednej pary pociągów relacji Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski – Łódź Fabryczna – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Ograniczenie to ma wymiar radykalny i oznacza całkowitą rezygnację z obsługi kursów. Według aktualnych danych zamieszczonych na łamach Portalu Pasażera pociąg ten ma natomiast wrócić do rozkładu jazdy na okres od 1 do 12 czerwca (będzie kursować w dni robocze).

Jakie są przyczyny podjęcia decyzji o czasowej likwidacji połączenia w okresie letnim? – Wpływ na to miał utrzymujący się spadek liczby przewożonych osób spowodowany wprowadzonym w kraju stanem epidemii – tłumaczy nasza rozmówczyni. Dodaje ona, że ograniczenia będą też dotyczyć innych połączeń spółki. Będą to jednak pojedyncze przypadki pociągów kursujących na liniach, na których prowadzone będą prace remontowe i modernizacyjne.

Na trasy wracają pociągi i autobusy

Tymczasem transport zbiorowy w regionie łódzkim powoli odradza się po kryzysie spowodowanym stanem epidemii. Przywrócenie kursów zapowiedzieli kolejni przewoźnicy autobusowi: w najbliższy weekend wrócą do rozkładu kursy z Łodzi do Lublina przewoźnika Bus Trans i Łódź – Krynica-Zdrój obsługiwane przez Bus Trans i Jaro Tur. To połączenie przejęte w zeszłym roku od PKS Łódź.

Wciąż nie są natomiast realizowane połączenia ŁKA na łódzki Olechów. Kursy te zostały uruchomione w grudniu zeszłego roku z myślą o pracownikach zakładów położonych w tamtejszej strefie przemysłowej. Mają one wrócić na trasę wraz z początkiem czerwca.,


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje