Partnerzy serwisu:

ŁKA bez pociągów na Pol’And’Rock, ale z wieloma kursami wycieczkowymi

Kasper Fiszer 18.06.2019 2,7k

ŁKA bez pociągów na Pol’And’Rock, ale z wieloma kursami wycieczkowymi
Pociąg ŁKAfot. Kasper Fiszer
Z powodu niewystarczającej ilości taboru Łódzka Kolej Aglomeracyjna nie uruchomi pociągów specjalnych do Kostrzyna nad Odrą. Zrealizuje jednak cykl wycieczek „Kolejowe niedziele” – w tym w festiwalową niedzielę 4 sierpnia. Przewoźnik zapowiada także uruchomienie nadzwyczajnych połączeń realizowanych w ramach projektów „Pociąg do smaków Łódzkiego” i „Pociągiem do historii Łódzkiego”.
Część samorządów wojewódzkich zapowiedziała, że w związku z wycofaniem się Przewozów Regionalnych z uruchamiania pociągów musicRegio na festiwal muzyczny Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą sama zleci obsługę takich połączeń. Wiemy już, że kursy specjalne wyjadą z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Prawdopodobne jest również, że pociągi dla uczestników imprezy podstawią Koleje Mazowieckie.

W wakacje pociągów więcej niż zazwyczaj – na festiwal zabraknie taboru

W gronie przewoźników organizujących dojazd na organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wydarzenie nie będzie natomiast Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Nie dysponujemy taborem, który mógłby zostać przekazany do obsługi połączeń do Kostrzyna – tłumaczy Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA. Przypomina, że obecnie spółka dysponuje zaledwie 24 jednostkami Flirt i Impuls, a w okresie wakacyjnym poza obsługą pociągów rozkładowych uruchamiane będą także liczne kursy specjalne zlecone przez partnerów zewnętrznych.

ŁKA zaprezentowała przy tym skrócony zarys wakacyjnej oferty połączeń o charakterze turystycznym. W sezonie wakacyjnym uruchamiane będą więc kursy w ramach projektu „Kolejowe niedziele” (14 lipca z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi, 4 sierpnia z Łodzi do Spalskiego Parku Krajobrazowego – na razie nie podano szczegółów, 18 sierpnia z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego; przedsięwzięcie ma być kontynowane we wrześniu i październiku). Udział w wycieczkach będzie bezpłatny, a zapisy prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Kolejowe niedziele zamiast Pociągiem w Łódzkie

We współpracy z UMWŁ realizowane mają być takze kursy pod hasłem „Pociągiem do historii Łódzkiego” i „Pociąg do smaków Łódzkiego”. – Poza tym zamówione zostały także przejazdy dla grup zorganizowanych – dodaje Marta Markowska.

Akcja „Kolejowe niedziele” zastąpiła organizowane od wielu lat przejazdy „Pociągiem w Łódzkie”, ale opiera się na tej samej formule. Uczestnicy mogą skorzystać z oprowadzania przez przewodnika po atrakcyjnych turystycznie miejscowościach czy obszarach ciekawych przyrodniczo. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia, którego można dokonać poprzez formularz znajdujący się na stronie pociagiem.lodzkie.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony