Partnerzy serwisu:

ŁKA: Będzie zastępstwo za poranny pociąg z Włocławka do Łodzi

Kasper Fiszer 01.03.2022 1,8k

ŁKA: Będzie zastępstwo za poranny pociąg z Włocławka do Łodzi
fot. Kasper Fiszer
Łódzki przewoźnik zapewnia, że nie pozostawi bez możliwości dojazdu pasażerów swojego porannego pociągu z Włocławka do Łodzi, który od 13 marca nie będzie już kursował. Spółka tłumaczy, że nie udało się stworzyć atrakcyjnego rozkładu jazdy bo konieczne było wzięcie pod uwagę innych pociągów kursujących po trasie o zmniejszonej przepustowości (wciąż w remoncie jest stacja Kutno). Bilety ŁKA będą honorowane w wyjeżdżającym bardzo wczesnym rankiem pociągu PKP Intercity, który będzie miał też wyznaczone dwa dodatkowe postoje.
Zbliża się zaplanowana na 13 marca inauguracja przewozów ŁKA na trasie Łódź – Toruń. Przewoźnik uruchomi dwie pary kursów w tej relacji, pociągów regionalnych łączących stolice województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego będzie więc tyle samo co do marca 2020 r. Wówczas jednak rolę operatora pełniło Polregio.

Pasażerowie wnioskowali o wydłużenie kursów


Dlaczego spółka zdecydowała się wraz z regionem łódzkim na wydłużenie relacji Łódź – Włocławek w głąb sąsiedniego województwa? – Tego dotyczyła większość uwag pasażerów zgłaszanych po uruchomieniu połączeń w relacji Łódź – Włocławek – mówi Iwona Borowińska z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zwraca jednocześnie uwagę, że w związku z koniecznością wpisania wydłużonych kursów w rozkład jazdy innych pociągów założonych w rocznym rozkładzie jazdy zmienią się godziny odjazdów pociągów względem tych obowiązujących do 12 marca na odcinku Łódź – Włocławek.

I tak pociągi w kierunku Włocławka i Torunia odjadą z Łodzi-Widzewa o 5:39 i 15:22, a z Torunia Głównego w stronę Łodzi – o 11:43 i 19:39. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam wcześniej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie będzie więc żadnego kursu porannego jadącego z Włocławka w kierunku Kutna. – Od 13 marca do 11 czerwca brakuje możliwości przeprowadzenia takiego kursu – tłumaczy przedstawicielka ŁKA.

Będzie zastępstwo za poranny pociąg w stronę Łodzi


Zapewnia przy tym, że spółka dostrzega problem porannych dojazdów do ważnego węzła i w związku z tym wystąpiła do PKP Intercity z wnioskiem o wprowadzenie ułatwień w podróży w kierunku Łodzi. – Od 13 marca będzie więc możliwość podróży z ważnym biletem wydanym na przejazdy pociągami ŁKA w pociągu IC „Kochanowski” na odcinku Włocławek (odj. 5:18) – Kutno (przyj. 5:56) i dalej w pociągu TLK „Chemik” odjeżdżającym z Kutna o godz. 6:14 do Łodzi-Widzewa (przyj. 7:27) – informuje nasza rozmówczyni.

Pociąg TLK na terenie aglomeracji łódzkiej korzysta z tzw. kolei obwodowej, jadąc ze Zgierza do Łodzi-Widzewa po linii nr 16. W Zgierzu zapewnione zostanie więc skomunikowanie z pociągiem ŁKA do Łodzi Kaliskiej przez Łódź-Żabieniec. Na odcinku Włocławek – Kutno pociąg IC będzie miał wyznaczone dodatkowe postoje w Kaliskach Kujawskich i Ostrowach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony