Partnerzy serwisu:

ŁKA – PR: Wspólna obsługa to czasem droższe bilety dla stałych klientów

Kasper Fiszer 13.02.2019 1,5k

ŁKA – PR: Wspólna obsługa to czasem droższe bilety dla stałych klientów
Pociąg ŁKA w Zgierzufot. Kasper Fiszer
Stali podróżni, którzy w pociągach Przewozów Regionalnych mogą kupować u konduktora bilety z ulgą udzielaną na podstawie RegioKarty, często nie mogą korzystać z tego rozwiązania przy podróżach kursami obsługiwanymi przez ŁKA. Wojewódzka spółka chce jednak wyjść naprzeciw ich potrzebom i umożliwić zakup biletów w taryfie PR u konduktora. Ogólnopolski przewoźnik nie zają jeszcze w tej sprawie stanowiska.
Ofertą dla często korzystających z usług kolei regionalnej jest RegioKarta sprzedawana przez Przewozy Regionalne. Uprawnia ona do kupowania tańszych o ok. 30 proc. niż według cennika podstawowego biletów jednorazowych oraz do nieco mniejszego upustu na bilety okresowe. W ramach porozumień bilety wystawione z odpowiednią zniżką honorowane są również przez część spółek samorządowych, w tym przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

W praktyce bilet z kasy bywa istotnie tańszy niż kupiony w pociągu

Mimo to bilety zniżkowe wydawane są jedynie w taryfie Regio (i interRegio), a nie we wszystkich taryfach przewoźników honorujących kartę. Podróżujący pociągami ŁKA, dla których korzystniejsze niż nabycie biletu tego przewoźnika okaże się skorzystanie z ulgi udzielanej na bilety PR, mogą kupić – np. w kasie – odpowiedni bilet zniżkowy na pociąg Regio, który będzie obowiązywał również w pociągu łódzkiej spółki. Sieć kas biletowych znacznie się jednak kurczy, a biletomatów stacjonarnych, które wydawałyby bilety do karty Polregio, w regionie łódzkim w ogóle nie ma.

Ci, którzy rozpoczynają swoje podróże w mniejszych miejscowościach, a nawet na mniejszych przystankach na terenie Łodzi, mają więc problem: inwestycja w nietanią, bo kosztującą aż 175 zł w wersji rocznej, RegioKartę może im się nie zwrócić, bo jeśli wybierają pociąg ŁKA, choć formalnie mogliby uzyskać upust, nie mają praktycznej możliwości nabycia biletu ze zniżką. Potwierdza to Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

ŁKA nie sprzedaje w swoich pociągach biletów innych spółek

– RegioKarta to oferta handlowa Przewozów Regionalnych. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zgodnie z umową o wzajemnym świadczeniu usług przewozowych honoruje w pociągach następujące bilety wydane ze wskazaną zniżką – mówi nasza rozmówczyni. Wylicza tu bilety jednorazowe, tygodniowe, miesięczne i kwartalne. Bilety okresowe muszą być zakupione w kanałach dystrybucji prowadzonych przez Przewozy Regionalne, tj. w kasach biletowych, u konduktorów z terminali mobilnych oraz w stacjonarnych automatach biletowych. – ŁKA nie prowadzi w swoich pociągach sprzedaży biletów na przejazdy pociągami innych spółek – podkreśla przy tym Marta Markowska.

Dodaje przy tym, że ŁKA chce być przewoźnikiem zorientowanym na potrzeby i sugestie pasażerów. – Spółka wystąpiła więc do Przewozów Regionalnych z propozycją sprzedaży biletów ze zniżką RegioKarta przez drużyny konduktorskie w pociągach ŁKA – stwierdza. Na razie PR nie poinformowały nas o podjętej w tej sprawie decyzji.

Aktualizacja – 22 lutego 2019 r.

 – Obecnie analizujemy kwestię rozszerzenia możliwości sprzedaży RegioKarty u innych przewoźników – powiedział nam Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony