Partnerzy serwisu:

ŁKA – PR: Wątpliwości dotyczące honorowania biletów

Kasper Fiszer 31.01.2018 1,6k

ŁKA – PR: Wątpliwości dotyczące honorowania biletów
Pociąg PR na terenie Łodzifot. Kasper Fiszer
Przewozy Regionalne honorują bilety ŁKA zakupione w biletomatach – zapewnia Marta Markowska, rzecznik prasowy łódzkiego przewoźnika. Na swoich stronach internetowych spółki zamieszczają na ten temat sprzeczne informacje. Niebawem zakres porozumienia PR – ŁKA ma zostać ponownie rozszerzony, dzięki czemu wzajemne honorowanie obejmie bilety internetowe.
Pod koniec zeszłego roku obaj przewoźnicy świadczący swoje usługi dla samorządu województwa łódzkiego, a więc Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Przewozy Regionalne, ogłosili plany ujednolicenia swoich taryf biletowych. Zmiany w cennikach weszły w życie 2 stycznia tego roku. Równocześnie spółki rozpoczęły wzajemne honorowanie także biletów jednorazowych (wcześniej integracja obejmowała przede wszystkim bilety okresowe).

Zapisy na stronach internetowych PR i ŁKA pozostają w sprzeczności

Jak wówczas zapewniano, porozumienie miało zapewniać możliwość odbywania podróży na podstawie biletu drugiego przewoźnika wydanego we wszystkich kanałach dystrybucji poza sklepami internetowymi i aplikacjami na urządzenia mobilne. Powstały jednak duże wątpliwości dotyczące uznawania biletów wydanych w biletomatach. Regulacje, które na swoich stronach internetowych zamieściły obie spółki, są bowiem ze sobą sprzeczne.

ŁKA informuje swoich pasażerów o pełnym honorowaniu biletów wydanych w automatach, PR zastrzega zaś, że nie są one objęte porozumieniem. To o tyle istotne, że biletomaty w pojazdach są podstawowym kanałem sprzedaży Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Choć wydają głównie bilety ważne na trasie przejazdu danego kursu (po bilet przesiadkowy najczęściej trzeba udać się do kasy lub konduktora), są przypadki, w których podróżni korzystają z urządzeń, by opłacić przejazd dwoma pociągami (dotyczy to np. biletów strefowych ważnych na obszarze Łodzi, Zgierza i Pabianic).

Umowa pomiędzy spółkami jest jednoznaczna

– Zgodnie z umową pomiędzy Łódzką Koleją Aglomeracyjną a Przewozami Regionalnymi (Polregio) dotyczącą wzajemnego honorowania biletów od 2 stycznia tego roku bilety zakupione w biletomatach, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych – znajdujących się w pociągach ŁKA, są honorowane w pociągach Regio PR – rozwiewa obawy Marta Markowska, rzecznik prasowy ŁKA. Co więcej, jak zapowiada na stwojej stronie internetowej łódzki przewoźnik, zakres współpracy niebawem zostanie ponownie rozszerzony. – Bilety zakupione z[a] pośrednictwem Internetu lub telefonu komórkowego będą wzajemnie honorowane od 1 marca 2018 r. – czytamy.

Spółka nie odpowiedziała nam natomiast na pytanie, czy zamierza rozszerzyć zakres sprzedaży w swoich biletomatach zainstalowanych w jednostkach Flirt. Umożliwienie zakupu biletu na przejazd na określoną trasę w relacjach wykraczających poza bieg danego pociągu oznaczałoby dla pasażerów np. uniknięcie konieczności stania w kolejce do kasy, by kupić bilet z Sieradza do Łowicza bez ponoszenia dodatkowej opłaty konduktorskiej. .

Aktualizacja z godz. 14:30: PR potwierdzają zasady honorowania

 –
Potwierdzam, że honorujemy bilety z automatów stacjonarnych i mobilnych ŁKA – stwierdza rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda. Informacje na stronie internetowej przewoźnika zostały zaktualizowane. Przedstawiciel Polregio potwierdził również, że na 1 marca zaplanowane jest rozpoczęcie wzajemnego honorowania biletów wydanych za pośrednictwem internetu i aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony