Partnerzy serwisu:

Litwa bez pasażerskich pociągów międzynarodowych

Michał Szymajda 11.08.2020 4,4k

Litwa bez pasażerskich pociągów międzynarodowych
fot. Anna Augustynowicz / Wrota Podlasia
Po krótkim okresie kursowania weekendowych pociągów międzynarodowych między Białymstokiem a Kownem, ponownie znikają one z rozkładów jazdy. Na tą chwilę Litwa nie uruchamia żadnych pociągów międzynarodowych.
Od 10 sierpnia Litwa ponownie wprowadziła obowiązek przechodzenia kwarantanny dla osób wjeżdżających z Polski z uwagi na wzrost liczby chorych w naszym kraju. Tak samo postąpiła Łotwa i Estonia. Jest to spowodowane oczywiście znacznym wzrostem liczby zachorowań w Polsce. Poza ograniczeniami w ruchu samochodowym skutkuje to oczywiście wstrzymaniem komunikacji publicznej do tych krajów.

W najbliższy weekend nie wyjadą więc już pociągi relacji Białystok – Kowno, skąd można się było łatwo dostać do Wilna. Pociągi na tę trasę wróciły więc jedynie na dwa weekendy, ponieważ ponownie reaktywowano je z końcem lipca. Litewscy kolejarze twierdzą, że pociągi nie cieszyły się dużą popularnością, jednak trudno się temu dziwić wobec tak krótkiego okresu kursowania.

Litwa w marcu zawiesiła także weekendowe połączenia z Wilna do Daugavpils (Dyneburga) na Łotwie. Do dziś nie zapadła decyzja o ich ponownym uruchomieniu. Tym samym Litwa pozostaje jednym z nielicznych państw Europy posiadającym infrastrukturę kolejową, które obecnie nie prowadzą pasażerskiej kolejowej komunikacji międzynarodowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport