Partnerzy serwisu:

Litwa: Przetarg na projekt Rail Baltiki w Kownie

Witold Urbanowicz 04.12.2022 1,6k

Litwa: Przetarg na projekt Rail Baltiki w Kownie
mat. Rail Baltica
Spółka joint-venture RB Rail AS, która koordynuje projekt Rail Baltiki na Litwie, Łotwie i w Estonii, ogłosiła przetarg na dokumentację projektową dla linii przez węzeł kolejowy Kowno.
Przetarg obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej na odcinek przebiegający przez Kowno. Obejmuje on ok. 83 km głównej trasy 1435 mm oraz 27 km torów dodatkowych i towarowych 1435 mm i 1520 mm. Na trasie znajdzie się 14 mostów i wiaduktów o łącznej długości 7 km, wybudowana zostanie ok. 3,6 km ścian oporowych. Oprócz tego przewidziano 10 mostów i wiaduktów drogowych, cztery przepusty, dwa przejścia dla zwierząt.Zainteresowane podmioty mogą składać wnioski o udział w postępowaniu do 16 stycznia 2023 r. Zamówienie procedowane jest w formie postępowania konkurencyjnego z negocjacjami. Główny projekt techniczny ma być gotowy w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy, a uszczegółowiony projekt techniczny w ciągu 72 miesięcy. Założono, że nadzór autorski będzie sprawowany w terminie 96 miesięcy (ośmiu lat) od zawarcia umowy.

W sumie w krajach bałtyckich powstanie 870 km normalnotorowej linii. Obecnie fazą projektową objęto ponad 640 km trasy. Trwają też przetargi na odcinki od Kowna do Wilna oraz od Kowna do granicy z Polską.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony