Partnerzy serwisu:

Litwa ogłasza nowy przetarg na najdłuższy most kolejowy w ramach Rail Baltiki

Witold Urbanowicz 23.06.2021 2,4k

Litwa ogłasza nowy przetarg na najdłuższy most kolejowy w ramach Rail Baltiki
mat. RTG Infra
Spółka LTG Infra, odpowiadająca za wdrożenie projektu Rail Baltiki na terenie Litwy, po konsultacjach rynkowych ogłosiła nowy przetarg na budowę mostu nad rzeką Wilią. Będzie to najdłuższa przeprawa kolejowa na terenie państw bałtyckich.
W nowym postępowaniu spółka LTG Infra uszczegółowiła i wyjaśniła zapisy specyfikacji zamówienia. – Nowy most kolejowy nad Wilią w pobliżu Janowa to jeden z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych technicznie obiektów inżynieryjnych budowy linii kolejowej Rail Baltica. Będzie to najdłuższy most kolejowy nie tylko na Litwie, ale także w krajach bałtyckich. Aby upewnić się, że wykonawca będzie w stanie wykonać tak trudne zadanie, przeprowadzono konsultacje z rynkiem od czasu pierwszego zaproszenia do składania ofert. Uwzględniając uwagi i sugestie od potencjalnych uczestników, ogłaszamy nowy przetarg – z jeszcze bardziej uszczegółowionym projektem technicznym czy skróconymi terminami. Ponadto dokonano przeglądu i doprecyzowania procedury oceny ofert – mówi Karolis Sankovski, dyrektor generalny LTG Infra.

Most będzie liczył 1510 m długości, a jego najdłuższe przęsło będzie miało 150 m. Jak dotąd najdłuższy most kolejowy na Litwie – o długości 599 m – znajduje się nad Dubissią koło Lidowian. Najdłuższy most samochodowy znajduje się nad Niemnem koło Jurborku, a jego długość wynosi 494 m.

Przeprawa jest częścią całkowicie nowego odcinka Rail Baltiki między Kownem a granicą z Łotwą. W sumie w ramach projektu powstać ma 870 km normalnotorowej linii: 392 km na Litwie, 265 km na Łotwie i 213 km w Estonii. Wartość kontraktów budowlanych szacowana jest na 5,8 mld euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony