Partnerzy serwisu:

Litwa: LTG Cargo wchodzi na polski rynek

Jakub Madrjas 23.07.2020 3,6k

Litwa: LTG Cargo wchodzi na polski rynek
fot. LTG Cargo
Przewoźnik LTG Cargo z grupy Kolei Litewskich zarejestrował spółkę LTG Cargo Polska i zamierza intensywnie działać na naszym rynku. Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, prowadzone są negocjacje na temat powołania spółki joint venture z PKP Cargo.
Należąca do Kolei Litewskich (Lietuvos Geležinkeliai, LTG) spółka LTG Cargo zapowiada ekspansję na Zachód. Jak potwierdza w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” jej prezes Egidijus Lazauskas, założona została w tym celu spółka LTG Cargo Polska. LTG Cargo otrzymało też pod koniec czerwca certyfikat bezpieczeństwa polskiego Urzędu Transportu Kolejowego.

Celem LTG Cargo i jej polskiej spółki ma być przede wszystkim poprawa warunków transportu dużych mas towarowych pomiędzy Litwą a Polską. LTG Cargo Polska ma w najbliższym czasie rozpocząć przewozy na terenie naszego kraju, wykorzystując własny tabor i  personel. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną regularne przewozy towarowe pomiędzy Mockawą a Białymstokiem. Jednocześnie poszukiwane są możliwości strategicznych sojuszy na polskim rynku; prowadzone są negocjacje z PKP Cargo na temat powołania spółki joint venture, której celem będzie rozwój transportu intermodalnego pomiędzy Polską a Litwą.

Wejście na polski rynek ma pomóc LTG Cargo osiągnąć jeden z celów strategicznych, którym jest wzrost przewozów do poziomu 65-70 mln ton rocznie. – Przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku lat zmiany wzmocniły nas i przygotowały do rozpoczęcia nowej fazy działalności. Obecne perturbacje na rynku przewozów towarów w Europie to naszym zdaniem dobra okazja do aktywnego rozwoju – mówi „RK” Egidijus Lazauskas, prezes LTG Cargo.

Jak dodaje, rozwój działalności w Polsce pozwoli na zdywersyfikowanie przewozów I zmniejszenie zależności od tradycyjnych grup towarowych, których znaczenie w przewozach kolejowych będzie stopniowo spadać. – Niewątpliwie, w długiej perspektywie, naszym celem będzie zajęcie pozycji międzynarodowego przewoźnika, oferującego szybkie, niezawodne I konkurencyjne usługi przewozowe, a co najważniejsze – śmiałe rozwiązania dla naszych klientów – podsumowuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony