Partnerzy serwisu:

Listopadowa korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA

inf. pras 03.11.2020 14

Listopadowa korekta rozkładu jazdy pociągów ŁKA
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna opublikowała szczegóły rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 8 listopada do 12 grudnia 2020 r.
Linia kutnowska i obwodowa

Zamknięty dla ruchu pociągów pozostanie odcinek od stacji Zgierz do stacji Kutno. Za składy zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Część przystanków została wyznaczona poza stacjami kolejowymi, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z ich położeniem. Informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, będą również umieszczone przez PKP PLK na każdej stacji.

Na wniosek podróżnych został wyznaczony dodatkowy przystanek dla autobusów w pobliżu przejazdu kolejowego w Chociszewie – Orła, przy ul. Leśnej.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna zostaną uruchomione dwie pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem i Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do obecnego.

Na stacji Zgierz pasażerowie będą mieli do 10 min. czasu na przesiadkę z i do pociągów w/z kierunku Łodzi. Autobusy odjadą i przyjadą pod dworzec kolejowy.

Naprzemienne zamknięcie toru nr 1 i 2 na odcinku Zgierz – Łódź Kaliska oraz zamknięcie częściowe stacji Łódź Żabieniec i Zgierz spowoduje znaczne ograniczenie przepustowości linii nr 15 na ww. odcinku. W związku z powyższym na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za wybrane pociągi.

Linia sieradzka

Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej, w związku z tym za wybrane pociągi pojadą autobusy zastępcze.

Utrzymana zostanie liczba 10 pociągów kursujących w całej relacji do i z Sieradza.

Ze względu na remont stacji Łódź Kaliska kursowanie wszystkich pociągów zostanie wydłużone do i ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew. Składy pojadą przez Łódź Olechów, co zapewni bezpośredni dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu stacji Łódź Olechów Wiadukt i Zachód.

Uruchomione zostaną dwie pary autobusów typu „SPRINTER” z Łasku do Łodzi Kaliskiej. Autobusy odjadą z Łasku jako pierwsze po przyjeździe pociągu z Sieradza.

Linia łowicka

Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury sprawne prowadzenie planowych prac modernizacyjnych oraz płynny ruch pozostałych pociągów przez remontowaną stację Łowicz Główny.

Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno

Ze względu na prowadzoną modernizację na odcinku Bełchów – Łowicz oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny, większość pociągów kursujących  w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno - Skierniewice zostanie zastąpionych zastępczą komunikacją autobusową na całości trasy. Jedynie pierwsze dwa poranne połączenia z Kutna do Skierniewic i ostatni wieczorny pociąg ze Skierniewic do Kutna będą kursowały jako pociągi.

Aby zminimalizować utrudnienia, godziny kursowania autobusów zostały ustalone  z uwzględnieniem wniosków podróżnych. ZKA przewiduje dodatkowe postoje  w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej.

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz


Mijanka na stacji Łódź Marysin umożliwi sprawne prowadzenie pociągów w godzinach porannych i popołudniowych oraz dostosowanie ich rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych.

Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice

Uwzględniono wnioski podróżnych i uruchomiono dodatkowy pociąg w relacji Łódź Fabryczna – Skierniewice o godzinie 16:08. Ze względu na prowadzone prace remontowe w dniach 14,15 oraz 21 i 22 listopada br. za wybrane pociągi, na odcinku Koluszki – Skierniewice, pojada autobusy komunikacji zastępczej.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki


Do dnia 20 listopada prowadzone będą prace remontowe pomiędzy stacjami Żakowice Południowe – Słotwiny. Spowoduje to skierowanie niektórych pociągów przez stację Koluszki i zmiany godzin kursowania wybranych połączeń.

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

Utrzymane zostanie kursowanie wszystkich 18 pociągów ŁKA Sprinter w weekendy i dni świąteczne.

W dniach 14,15 oraz 21 i 22 listopada br. ze względu na remont prowadzony na odcinku Rogów – Płyćwia pociągi ŁKA Sprinter będą miały zmienione godziny kursowania, a skład odjeżdżający z Łodzi Fabrycznej o godzinie 10:02 pojedzie przez Warszawę Ochotę, Śródmieście, Powiśle i Stadion, zamiast przez Warszawę Centralną.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony