Partnerzy serwisu:

Lipcowy rekord pasażerów w Kolejach Małopolskich

Michał Szymajda 10.08.2022 735

Lipcowy rekord pasażerów w Kolejach Małopolskich
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Kolejni przewoźnicy biją tego lata rekordy w liczbie przewiezionych pasażerów. Ponad 653 tysięcy pasażerów doliczyły się w lipcu Koleje Małopolskie.
Wygląda na to, że po dwóch pandemicznych latach kolej odbija się od dna i robi to w wielkim stylu. Powrotowi pasażerów do pociągów sprzyjają wysokie ceny paliw. Korzysta z tego nie tylko PKP Intercity, które ma rekordowe przewozy, ale także operatorzy regionalni. Na przykład Koleje Małopolskie.

– Koleje Małopolskie przewiozły w czerwcu 653 tys. 387 pasażerów. Jest to największa liczba obsłużonych osób w perspektywie miesiąca w historii tej spółki – powiedział wicemarszałek Małopolski, Łukasz Smółka. – Cieszę się, że Koleje Małopolskie spełniają swój cel, jakim jest służba i użyteczność Małopolanom w ich codziennym życiu – dodał.

Koleje Małopolskie rozpoczęły działalność w grudniu 2014 roku, kursując z Krakowa Głównego do Wieliczki. Z czasem uzupełniały ofertę Przewozów Regionalnych (obecnie Polregio) w województwie. Obecnie siatka połączeń obejmuje m.in. lotnisko w Krakowie, Miechów, Sędziszów, Tarnów, Nowy Sącz, Krynicę-Zdrój, Zakopane, Jasło, Trzebinię, Oświęcim i Skawinę. W czerwcu spółka przewiozła 35-milionowego pasażera, o czym pisaliśmy tutaj.
 
Koleje Małopolskie wprowadzają nowe oferty biletowe. O bilecie „Odkrywaj Małopolskę” piszemy tutaj. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony