Partnerzy serwisu:

Linki należące do NEB pojadą z pasażerami 1 lipca

Michał Szymajda 23.06.2016 137

Linki należące do NEB pojadą z pasażerami 1 lipca
Tomasz Zaboklicki i Detlef Bröcker na przekazaniu Linka w ręce NEBFot. Michał Szymajda, RK
– Wprowadzenie na trasy pojazdów Link będzie oznaczało nową jakość w przewozach transgranicznych pomiędzy Polską a Niemcami – powiedział Detlef Bröcker, dyrektor zarządzający Niederbarnimer Eisenbahn, który odebrał w połowie czerwca swoje pierwsze homologowane przez EBA pojazdy Link z Pesy.
– Przekazanie w nasze ręce Linków świadczy o tym jak daleko zaszedł proces ujednolicenia wymagań technicznych pojazdów kolejowych produkowanych w tej samej Unii Europejskiej, ale w dwóch różnych państwach. Wciąż kosztuje to dużo pieniędzy, dużo odwagi i dużo czasu, aby wprowadzić do użytku pojazd wyprodukowany w innym kraju. Tej odwagi się od NEB oczekuje, zdecydowaliśmy się więc na doprowadzenie kontraktu z Pesą do końca. Taką odwagą wykazała się również Pesa, decydując się na ten kontrakt – mówił Detlef Bröcker podczas uroczystości na berlińskim dworcu Friedrichstrasse.

Na zamówienie realizowane w Pesie składa się 7 spalinowych zespołów trakcyjnych dwuczłonowych i 2 trójczłonowe. Ich głównym zadaniem będzie obsługa trasy Berlin – Kostrzyn. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pociągi kursowały dalej do Gorzowa, Zielonej Góry lub w kierunku innych polskich miejscowości, jeśli tylko wolę taką wyrażą marszałkowie województw.

– Muszę podkreślić, że intensywnie nadzorowaliśmy proces budowy pojazdów w Bydgoszczy i mieliśmy możliwość wprowadzania w pojazdach ulepszeń, dyskutowaliśmy też z wykonawcą na temat wielu udoskonaleń. Wynikiem tego projektu jest też pewien proces nauki i zbierania doświadczeń, zarówno dla nas jak i dla Pesy. Nie oczekiwaliśmy, że dostawę i homologację pojazdów uda się zakończyć sukcesem. Finalnie staliśmy się pierwszym klientem bydgoskiej fabryki w Niemczech. Oczekujemy, że w eksploatacji możemy liczyć na taką samą gotowość do współpracy, jaka miała miejsce podczas realizacji projektu – powiedział szef NEB.

Obecnie kończą się szkolenia pierwszych niemieckich maszynistów, którzy poprowadzą Linki z Berlina do Kostrzyna. Z pasażerami na trasę mają wyjechać 1 lipca. Więcej o uroczystości przekazania pojazdów można przeczytać TUTAJ, natomiast galerię pojazdu obejrzycie TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony