Partnerzy serwisu:

Linki dla PolRegio zastąpią SA101 i SA102. Gdzie je zobaczymy?

Michał Szymajda 12.05.2017 813

Linki dla PolRegio zastąpią SA101 i SA102. Gdzie je zobaczymy?
Linki w podwójnej trakcji na testach pod ChojnicamiFot. Kamil Cesarz
Do Przewozów Regionalnych dotarły już dwa z pięciu zamówionych dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych Link. Ich wprowadzenie na tory zbiega się w czasie z wycofaniem z torów serii SA101 i SA102, które właśnie kończą swoją ponad 20-letnią pracę w spółce.
Pierwszy z gotowych Linków (SA 139) przeznaczonych dla PolRegio zaprezentowany został w Warszawie 27 kwietnia, kiedy to prezes spółki Krzysztof Zgorzelski poinformował o tym, że łącznie pojawi ich się w spółce aż 5. Obecnie dwie sztuki zostały już odebrane przez przewoźnika i przechodzą testy na torach województwa pomorskiego. Należy spodziewać się ich obecności na szlakach wychodzących z Chojnic (a więc np. Chojnice – Tczew, Chojnice – Piła – Krzyż oraz Chojnice – Szczecinek – Słupsk), a w sezonie, prawdopodobnie na odcinku Lębork – Łeba.

– 5 nowoczesnych pociągów typu Link będziemy wykorzystywać do obsługi niezelektryfikowanych linii kolejowych w trzech województwach: pomorskim (3 sztuki), warmińsko-mazurskim (1 sztuka) i łódzkim (1 sztuka) – powiedział Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Jak się okazuje Linki z Pesy zastąpią starsze pojazdy SA101 i SA102, z którymi pierwotnie mieliśmy pożegnać się już w 2016 roku.

– Obecnie posiadamy jeden sprawny pojazd: SA102-002. W tym roku, po osiągnięciu odpowiedniego przebiegu, zostanie wycofany z ruchu. Do tego czasu będzie mógł obsługiwać m.in. pociągi specjalne na zamówienie. Z kolei pojazd SA101-003, zgodnie z postępowaniem przetargowym, został sprzedany i zezłomowany. Szynobusy SA102-001, SA102-003 i SA101-001 nadal pozostają na stanie naszej firmy. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji odnośnie ich przyszłości – wyjaśnił Michał Stilger.

 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony