Partnerzy serwisu:

Link dla PolRegio gotowy. Dziś przekazanie

Jakub Madrjas 27.04.2017 2k

Link dla PolRegio gotowy. Dziś przekazanie
fot. Paweł Telega
Dziś oficjalne przekazanie pierwszego pociągu spalinowego Link z Pesy dla Przewozów Regionalnych (PolRegio). Gotowy pojazd sfotografował na szlaku nasz Czytelnik.
Na uroczystym przekazaniu SA139 Link mają być obecni przedstawiciele producenta, przewoźnika oraz właściciela PR – Agencji Rozwoju Przemysłu należącej do Ministerstwa Rozwoju i Finansów. Na portalu "Rynek Kolejowy" opublikujemy oczywiście obszerną relację z tego wydarzenia.

Przewozy Regionalne rozstrzygnęły postępowanie przetargowe na dostawę trzech nowych dwuczłonowych zespołów trakcyjnych za 37,5 mln złotych (z opcją na dwa kolejne) w lutym. Jedyną ofertę złożyła Pesa. Mimo że przekroczyła ona kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, spółka postanowiła dopłacić i zamówić trzy pojazdy .

Pierwsze zdjęcie budowanego pojazdu prezentowaliśmy już w marcu, w miesiąc po podpisaniu umowy przez Przewozy Regionalne i Pesę. Później można było zobaczyć ich wizualizacje. Termin dostawy wszystkich pojazdów określono na 1 grudnia 2017 roku, ale negocjowana jest wcześniejsza dostawa. Według nieoficjalnych informacji, Linki mają stacjonować w Chojnicach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony