Partnerzy serwisu:

Linia Szczytno – Pisz: Trwają odbiory. Pociągi wrócą 20 października

inf. prasowa PKP PLK 11.10.2019 224

Linia Szczytno – Pisz: Trwają odbiory. Pociągi wrócą 20 października
fot. PKP PLK
Na linii Szczytno – Pisz wymieniono 60 km toru. Trwają odbiory peronów, torów i nowoczesnych urządzeń sterowania. Linia przygotowywana jest do ruchu. Pociągi wrócą na trasę jeszcze w październiku. Natomiast oddanie do ruchu odcinka Pisz – Ełk planowane jest w przyszłym roku. Dzięki temu czas podróży ze Szczytna do Ełku skróci się o połowę – do półtorej godziny.
Na stacjach i przystankach m.in. Szczytno, Ruciane-Nida i Pisz widać efekty prac przy budowie nowych peronów. Po przebudowie są wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu.

Na trasie zamontowano nowoczesne urządzenia sterowania ruchem. Dzięki nim wzrósł poziom bezpieczeństwa. Sprawny przejazd zapewniają zmodernizowane mosty w Rucianem-Nidzie i Wałpuszu. Obiekty przeszły testy obciążeniowe i spełniają wymagania m.in. do szybszych przejazdów cięższych składów. Nowa nawierzchnia na przejazdach kolejowo-drogowych zapewni lepszy przejazd aut. Po zamontowaniu urządzeń zabezpieczających dodatkowo zwiększy się poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi.

W październiku przewoźnicy odbędą jazdy testowe i zapoznawcze między Szczytnem a Piszem. Pociągi rozkładowe mają wrócić na trasę od 20 października 2019 roku.

W II kwartale 2020 roku oddany będzie do ruchu odcinek Pisz – Ełk. Na tej trasie niezbędne są dodatkowe prace – kompleksowa wymiana konstrukcji na dwóch mostach w Piszu i Ełku. Zakres robót określiła specjalna ekspertyza.

Modernizacja linii kolejowej Olsztyn – Ełk na odcinku Szczytno – Pisz – Ełk realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Efektem prac będą szybsze i wygodniejsze podróże ze Szczytna do Ełku. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a czas przejazdu w relacji Szczytno – Ełk skróci się o połowę – z ok. 3 godz. do 1,5 godz. Podróż na trasie Olsztyn – Szczytno – Ełk potrwa nieco ponad 2h. Skorzystają mieszkańcy regionu warmińsko-mazurskiego, którzy szybciej dojadą do pracy i szkoły. Będzie dobra oferta dla turystów. Inwestycja zapewni łatwiejszy dostęp do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych: Ruciane Nida oraz Pisz.

Inwestycja w liczbach:
1 nowy przystanek: Pisz Wschodni;
4 przebudowane stacje: Szczytno, Pisz, Spychowo, Drygały;
14 przebudowanych przystanków, m.in. Nowa Wieś Ełcka, Ruciane-Nida;
99 przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe;
9 przebudowanych mostów i wiaduktów;
24 nowych rozjazdów;
ok. 113 km torów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony