Partnerzy serwisu:

Linia nr 25 do Sandomierza zamknięta na prawie cały 2023 r.

Kasper Fiszer 12.10.2022 5,3k

Linia nr 25 do Sandomierza zamknięta na prawie cały 2023 r.
fot. Duży Bartek, lic. CC BY-SA 3.0
W roku 2023 do Sandomierza nie dojadą od strony Skarżyska-Kamiennej ani pociągi pasażerskie, ani towarowe. Przez dziewięć miesięcy linia nr 25 będzie bowiem zamknięta z uwagi na przeciągającą się modernizację. Również aktualnie przejazd nie jest tam możliwy, choć na niespełna dwa miesiące trasa zostanie otwarta.
Trwa opóźniona modernizacja linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Trasa miała być otwarta w 2021 r., ale roboty zakończą się najwcześniej w grudniu przyszłego roku. Zarządca infrastruktury tłumaczy, że podczas realizacji robót konieczne okazało się istotne zwiększenie ich zakresu. Wymuszało to nie tylko wydłużenie samych prac budowlanych, ale i czasochłonną modyfikację pierwotnego projektu.

Zbliża się kolejne wielomiesięczne zamknięcie


Przesunięcie terminu oddania do eksploatacji trasy ma duży wpływ na ruch pociągów. Do Sandomierza nie dojeżdżają nieliczne przed wstrzymaniem przewozów pociągi dalekobieżne, ale też składy towarowe. – Do 24 października tego roku trwa przerwa w ruchu na odcinku Dwikozy – Sandomierz – tłumaczy Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Po tej dacie linia ma zostać otwarta, ale na krótko. – Kolejna przerwa planowana jest od 11 grudnia tego roku do 2 września przyszłego roku na odcinku Jakubowice – Sandomierz – zapowiada nasz rozmówca. Przejezdny pozostanie natomiast odcinek ze Skarżyska do Ostrowca Świętokrzyskiego wykorzystywany w codziennym ruchu regionalnym.

Wciąż sporo prac do wykonania na południowej części szlaku

Od maja tego roku roboty prowadzone są na odcinku Starachowice Wsch. – Ostrowiec Świętokrzyski. Najwięcej do zrobienia pozostało jednak pomiędzy Ostrowcem a Sandomierzem. – Dotychczas wymieniono ponad 80 km torów i 26 km sieci trakcyjnej – wylicza przedstawiciel PLK. Zapewnia, że ekipy budowlane pracują aktualnie równolegle w kilku lokalizacjach, m.in. na stacjach w Ostrowcu, Starachowicach, Ożarowie i Jakubowicach.

– W kolejnym etapie wykonawcy przystąpią do prac na odcinku Ostrowiec – Sandomierz – zapowiadają służby prasowe polskich Linii Kolejowych. Przypominają także, że linia nr 25 jest uznawana za mającą znaczenie państwowe. Wchodzi ona także w skład sieci transeuropejskich korytarzy TEN-T.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony