Partnerzy serwisu:

Linia łódzka: Pociągi na lotnisko z postojami pośrednimi

Kasper Fiszer 14.11.2019 37

Linia łódzka: Pociągi na lotnisko z postojami pośrednimi
Stacja Łódź Fabrycznafot. Kasper Fiszer
Znaczące zwiększenie liczby kursów z Łodzi do Warszawy nie będzie skutkować rozszerzeniem oferty połączeń realizowanych bez postojów. W Koluszkach, Skierniewicach i Żyrardowie zatrzymają się więc wszystkie pociągi PKP Intercity do stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz Warszawa Wschodnia. Jedynym wyjątkiem będzie, tak jak obecnie, IC „Łódzianin”.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PKP Intercity uruchomi w grudniu bezpośrednie połączenia kolejowe z Łodzi Fabrycznej do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Choć kursy te nie obsłużą głównych dworców w stolicy, istotnie zwiększą liczbę połączeń pomiędzy dwoma największymi miastami centralnej Polski. Jak poinformował przewoźnik, nie będzie się to wiązało z reorganizacją oferty istniejących połączeń do Warszawy Wschodniej.

Wciąż tylko jeden pociąg bez postojów pośrednich

Nie dojdzie więc do rezygnacji z postojów na stacjach pośrednich w przypadku kursów, które będą niejako zdublowane pociągmi na lotnisko na warszawskim Okęciu. – Bez postojów, wzorem obecnego rozkładu jazdy, pojedzie wyłącznie IC „Łodzianin” – informuje Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. To szczytowy kurs wyjeżdżający z Łodzi w godzinach porannych i wyruszający w przeciwnym kierunku po godz. 17:00.

Zgodnie z zapowiedziami kursy na Okęcie zatrzymają się na tych samych stacjach, na których pociągi przystają i dziś. – Sześć dodatkowych połączeń z Warszawą zyskają mieszkańcy Koluszek, Skierniewic i Żyrardowa – mówi nasza rozmówczyni. Poza stacją Warszawa Lotnisko Chopina w stolicy zatrzymają się one także na Służewcu.

Bez wjazdu na żaden główny dworzec w Warszawie

– Ominą one natomiast stacje Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia – wskazuje Agnieszka Serbeńska. Dotychczas mieszkańcy Skierniewic i Żyrardowa mogli dojechać na lotnisko dzięki połączeniom przesiadkowym Kolei Mazowieckich (przez Warszawę Zachodnią).

Przypomnijmy, że dodatkowe kursy z Łodzi do Warszawy mają uruchomić w ramach kategorii interRegio także Przewozy Regionalne. Pojadą one jednak standardową trasą do Warszawy Wschodniej. Swoją weekendową ofertę na tym ciągu regularnie rozwija również Łódzka Kolej Aglomeracyjna.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony