Partnerzy serwisu:

Linia Kobylin – Legnica idzie do rozbiórki

Martyn Janduła 07.08.2017 5,8k

Linia Kobylin – Legnica idzie do rozbiórki
Linia nr 362fot. MOs810 CC BY-SA 4.0
W krótkim odstępie czasu PKP SA ogłosiło kolejny przetarg, którego celem jest fizyczna rozbiórka zlikwidowanej linii. Tym razem postępowanie dotyczy linii kolejowej w województwie dolnośląskim, czyli linii nr 362 relacji Kobylin – Legnica. Wykonawca ma pozyskać ponad 1 tonę złomu.
Niedawno ogłoszono przetargi na rozbiórkę linii nr 411 oraz 385. Teraz postępowanie PKP SA dotyczy sprzedaży złomu pochodzącego z likwidacji nieczynnych torów, budowli i urządzeń kolejowych zlokalizowanych na terenie działania PKP SA we Wrocławiu. Oznacza to, że z mapy linii kolejowych zniknie kolejna trasa. Tym razem PKP SA postanowiło przeprowadzić fizyczną rozbiórkę zlikwidowanej linii kolejowej nr 362 relacji Kobylin – Legnica. Całkowita długość tej linii to 113,027 km, jednak rozbiórka dotyczyć będzie odcinka od km 82,875 do km 109,450. Oznacza to, że prace obejmą fragment od Ścinawy do Pątnowa Legnickiego

Oferent zobowiązany będzie we własnym zakresie przeprowadzić rozbiórkę infrastruktury kolejowej, złomu, zabezpieczyć załadunek i transport, zutylizować gruz i podkłady kolejowe z całej długości linii, fundamenty słupów i inne odpady oraz uporządkować teren na całej długości linii. PKP SA szacuje, że z rozbiórki pozyskany zostanie złom żelaza o miedzi o masie ok. 1059,63 ton.


Mat. OpenRailwayMap

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 39 736, 13 zł. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić w terminie do 22 sierpnia 2017 roku.

Poseł Tomasz Jaskóła w interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa poprosił o dane dotyczące polskiej sieci kolejowej. Na prośbę posła resort przekazał wykaz 83 linii kolejowych oraz odcinków linii kolejowych, dla których wydane zostały decyzje o ich likwidacji przez poprzednich ministrów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony