Partnerzy serwisu:

Linia do Sobótki. Ponad 15 tysięcy pasażerów w pierwszym tygodniu

Jakub Rösler 24.06.2022 6,3k

Linia do Sobótki. Ponad 15 tysięcy pasażerów w pierwszym tygodniu
Dolnośląska hybryda na stacji w Świdnicyfot. Jakub Rösler
Jak poinformowały nas Koleje Dolnośląskie, w pierwszym tygodniu funkcjonowania zrewitalizowanej linii 285, od Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę, pociągi KD przewiozły ponad 15 tysięcy pasażerów.
O rewitalizacji jednego z dwóch odcinków linii kolejowej 285 informowaliśmy praktycznie na bieżąco. W tym miejscu można zapoznać się z historią tej inwestycji. Faktem jest, że mimo wielu miesięcy opóźnień, inwestycję w końcu udało się zakończyć, a pociągi pasażerskie wróciły na tę linię po ponad 20 latach nieobecności. Warto zaznaczyć, że przed zawieszeniem połączeń, pociągi z Wrocławia do Świdnicy jechały około 2 godzin, obecnie najszybsze składy pokonują zrewitalizowaną trasę w czasie poniżej godziny.

Ponad 15 tysięcy pasażerów w tydzień

Pociągi kursują do Sobótki i Świdnicy od 12 czerwca i od początku cieszą się dużą frekwencją. Do tej pory można było o tym mówić jedynie na podstawie zdjęć z pociągów oraz relacji pasażerów publikowanych w mediach społecznościowych. W związku z tym postanowiliśmy zapytać przewoźnika, a więc Koleje Dolnośląskie o to, ilu pasażerów skorzystało z pociągów na linii 285 w pierwszym tygodniu od jej ponownego uruchomienia w ruchu pasażerskim.

– Na linii 285 w pierwszym tygodniu jej funkcjonowania pociągami Kolei Dolnośląskich przewieźliśmy ponad 15000 pasażerów. Największy ruch obserwujemy na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Sobótką – mówi nam Andrzej Padniewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

W weekendy będzie więcej połączeń

Padniewski dodaje też, że w związku z tym, od 2 lipca na odcinku Wrocław – Sobótka, w weekendy pojawią się dodatkowe pary połączeń, w tym pociąg rowerowy. Więcej o zmianach w rozkładzie jazdy, a także o innowacyjnym pomyśle uruchamiania pociągów rowerowych piszemy w tym tekście.

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami na linii do Sobótki i Świdnicy miało być pierwotnie 11 par połączeń w ciągu doby, lecz ostatecznie problemy taborowe, głównie spowodowane wyłączeniem z eksploatacji kilku 5-członowych jednostek Impuls, które doznały tajemniczej awarii, przyczyniły się do ograniczenia rozkładu jazdy do 8 połączeń w dni robocze oraz 6 w weekendy, choć ta druga wartość zmieni się od 2 lipca, o czym autor wspominał już wcześniej. Jeszcze większa liczba par połączeń ma się pojawić na tej trasie od września.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony