Partnerzy serwisu:

Linia do Koronowa nieprzejezdna

Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 07.06.2015 321

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-06-07 12:29:21 Autor: PITZ filia
---.centertel.pl
Znaczy sie.. puciongi regionalne w dawnym zaborze pruskim, gdzie dzisiaj POparciem cieszy sie i wygrywa BK, nie majom sensu ekonomicznego?

A majom tam busza?
2015-06-07 12:40:25 Autor: leemc
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

leemc
Zarządcy Elewatora wolą transportować zboże setkami tirów przez samo centrum miasta (przez rynek miejski), bo nikt im nie nalicza za to opłat niż wybrać przyjazny dla mieszkańców transport koleją. Dziwne, że mieszkańcy nie mają nic przeciwko.
2015-06-07 12:55:58 Autor: Antypropagandor
---.dynamic.gprs.plus.pl
@leemc: młodzi zapewne nie protestują, bo są za granicą, a starzy zacharowani tak już dostali przez swoje życie w dupę że już nie mają siły protestować i już żont może z nimi zrobić wszystko, a w tym jest on niemożliwie wydajny.
2015-06-07 13:00:07 Autor: gosc
---.dip0.t-ipconnect.de
W Niemczech i w Czechach np takie linie lokalne są utrzymywane, nawet jeśli wozi się tam garstkę podróżnych. Kolej w żadnym kraju nie jest opłacalna - to jest taki środek transportu który należy dotować moim zdaniem każdy urzędnik który kieruje się rachunkiem ekonomicznym w przypadku lokalnej kolei to idiota delikatnie mówiąc. Dopłacać trzeba zawsze więcej lub mniej zależy od tego jaki jest ruch. A to ze tiry puszczane są przez rynek to także przyzwolenie urzędników, a i mieszkańcy nie są bez winy. mieszkańcy powinni to oprotestować, zebrać się wszyscy solidarnie a Urząd Miejski powinien wydać decyzje zakazująca przejazdu pojazdom TIR przez zabytkowa część miasteczka.
2015-06-07 13:21:14 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
”brak podmiotów składających wnioski o przyznanie trasy", więc do zaorania - to zdanie jest kwintesencją rozwoju kolei w Polszy zgodnie z dyrektywami UE, dlatego "uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona".
2015-06-07 13:28:34 Autor: Maciek z Lublina
---.dynamic.chello.pl
Jakie są szanse na remont tej linii i wydłużenie jej do Maksymilianowa ? Prędkość szlakowa 70km/h i wydłużenie do Maksymilianowa . Jakie szanse ?
2015-06-07 14:32:18 Autor: mmm
---.play-internet.pl
Przeciez z tego co sie orientuje, zlapali niedawno sprawce kilkukrotnych kradziezy w tym miejscu! W normalnym kraju musialby sk..syn pokryc kodzty lub odpracowac i byloby po problemiec
2015-06-07 15:15:37 Autor: Poznaniak
---.adsl.inetia.pl
@Maciek z Lublina

Są pewne szanse na budowę linii kolejowej Maksymilianowo-Koronowo, województwo kujawsko-pomorskie ma tą inwestycję na liście inwestycji rezerwowych w ramach kontraktu terytorialnego z MIiR.
2015-06-07 15:53:45 Autor: umbra
---.opera-mini.net

umbra
@Poznaniak
Wlasciwie to tylko 5 km z Bozenkowa do Koronowa.
Bocznica Maks-Bozenkowo jest w dobrym stanie.
2015-06-07 17:18:05 Autor: Leniwiec
---.static.ip.netia.com.pl
Są kraje, w których kolej ogółem jest opłacalna - również lokalna. Nie trzeba do niej tam w ogóle dopłacać, a prywaciarze sami budują linie kolejowe. Abstrakcja? Nie. Rzeczywistość w krajach, w których rządy i system podatkowy są przychylne takim inwestycjom.
2015-06-07 17:39:25 Autor: gosc
---.dip0.t-ipconnect.de
pomiędzy Oswiecimiem a Zatorem wraca kolej bo tam kase da prywatny firma ktora obsluguje park rozrywki, samorzad to grupa pajacy ktora nie widzi ze kolej jest potrzebna do rozwoju i prywaciarz sam przez wakacje sfinansuje polaczenia bo widzi jak to jest potrzebne i wie ze to przyciagnie turystow i klientow. W Koronowie od kilku lat spolecznicy laduja swoje pieniadze w stacje w remonty, kosza trawe, byly festyny i pociagi specjalne i samorzad Koronowa nie zrobil nic w kierunku reaktywacji linii do tucholi, zebrano nawet ponad dwa tys podpisow pod petycja reaktywacji i nic. Koronowskie wladze mysl o wlasnych kontach w banku i nic poza tym.
2015-06-07 19:10:37 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Nie ma chyba drugiego kraju w świecie, z taką ilością złodziei. W dawnych czasach mając 10-14 lat, zostawiałem przed klatką-blokiem kolarzówkę i szedłem na obiad. Nikt się nie ośmielił ją dotykać, a co dopiero ukraść. Dziś w Polsce kradnie się wszystko. W USA dziesiątki szlaków leży odłogiem często 80 letnich, i nikt kawałka szyny nie kradnie. No cóż!, ja śpię spokojnie. Mam w domu pistolet i myśliwski sztucer, na wypadek zniesienia wiz Polakom. Choć to z pewnością w obecnym wieku nie nastąpi.
2015-06-07 19:28:25 Autor: gosc z UK
---.bb.sky.com
[Admin: zmoderowano]
2015-06-07 20:56:08 Autor: peron7
---.play-internet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-07 21:09:14 Autor: gość
---.dynamic.chello.pl
Panowie!!!!!!!!!
Plujecie jadem, ziejecie ogniem a prawda jest taka, że gdyby obowiązywało NORMALNE prawo to nikt ale to NIKT by nie ruszył kawałka szyny ani czyjej własności. Głos z USA ma rację!!
2015-06-07 21:16:15 Autor: b
---.dynamic.chello.pl
Tak plujecie na głos z USA, a powiedzcie mi - dlaczego w normalnych, cywilizowanych krajach jakoś nie kradnie się szyn, a przynajmniej nie na taką skalę? Niby kraj taki hurr durr katolicki, a z siódmego przykazania robi się spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
2015-06-07 21:27:03 Autor: soad1
---.dynamic.chello.pl
Uprzejmie informuję, że konsorcjum "WINNICZEK i BŁOTNY" zmodernizuje linię kolejową Kraków - Katowice wykorzystując do tego celu materiały kupione w okolicach Koronowa
2015-06-07 21:51:13 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post gość:
"Panowie!!!!!!!!!
Plujecie jadem, ziejecie ogniem a prawda jest taka, że gdyby obowiązywało NORMALNE prawo to nikt ale to NIKT by nie ruszył kawałka szyny ani czyjej własności. Głos z USA ma rację!!"
@gość

W Polsce nie dość, ze jest chore prawo, to jeszcze nie skuteczne. W USA do złodziei się normalnie strzela. Ktoś kto kradnie, w wielu Stanach nie podlega pod prawo do wolności. W New York, złodzieje okradali wagon kolejowy z komputerów. Policjanci widząc to na kamerach, spokojnie podeszli pod wagon, i wszystkich trzech wystrzelali jak kaczki. Zgodnie z prawem. W wielu Stanach USA, Każdy ma prawo do obrony swojej własności, nawet jeśli miałoby to oznaczać użycie siły. Tym samym uważam , że w przypadku włamywacza, złodzieja jak najbardziej mamy prawo bronić się. W końcu chodzi tu o nasze życie i majątek. To włamywacz złamał prawo i do tego wszedł na nie swoje terytorium bez zezwolenia. Na przedmieściach Chicago, w ub.miesiącu. Gość spokojnie oglądał sobie TV i słyszał jak dwóch Polaków włamuje do jego garażu. Spokojnie zszedł na dół i wystrzelał obu, po czym zadzwonił po Policje, by zabrała trupy z jego domu. Czegoś takiego jak jest obecnie w Polsce, chyba nigdy nie było, a za komuny tym bardziej. By w Krakowie czy innych miastach, ludzie chronili eis kratami na balkonach do 2-3 pietra. To są te obecne wartość chrześcijańskie w Polsce.
2015-06-07 22:12:27 Autor: Głos z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post b:
"Tak plujecie na głos z USA, a powiedzcie mi - dlaczego w normalnych, cywilizowanych krajach jakoś nie kradnie się szyn, a przynajmniej nie na taką skalę? Niby kraj taki hurr durr katolicki, a z siódmego przykazania robi się spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością"
[Admin: zmoderowano] Nie na temat.
2015-06-07 22:12:37 Autor: wasiu
---.man.tk-internet.pl
Bezkarność niestety onieśmiela - w większości przypadków złodzieje mienia kolejowego mogą wykpić się skandalicznie niskimi wyrokami, lub niską szkodliwością społeczną czynu. W Wałbrzychu, na Ziemi Lubuskiej czy Górnym Śląsku całe fabryki i szlaki kolejowe były kradzione przez wyspecjalizowane mafie, których bała się zarówno policja jak i sok. To nie pan Mietek spod budki z piwem, tylko zorganizowany proceder na dużą skalę. Ale tak to jest, jak bandyta ma większe prawo niż poszkodowany. Wszak (p)osłowie tworzą prawo dla siebie, więc coś w tym jest. Dlatego też każdy obywatel powinien mieć święte prawo do obrony siebie, swojej rodziny i swojej własności, jak to jest w normalnych krajach.
2015-06-07 22:16:24 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Gdyby zaczęto skupować asfalt, drogi by były już dawno bez nawierzchni.
2015-06-07 22:20:04 Autor: KK_CTA_USA
---.hsd1.il.comcast.net
W Chicago w gorszych dzielnicach nie zostawisz roweru, a nawet nie zdecydujesz sie zeby tam rowerem przejechac. Kilka kilometrow dalej, na przedmiesciach, to co innego. Choc kiedys na parkingu w dobrej dzielnicy torby z motocykla mi tez ukradli. Na chwile zostawione na parkingu prywatnym foteliki dzieced (by przewiezc cos wiekszego) tez zniknely.
U mnie w CTA kolei miejskiej nitujemy elementy wykonczenia z nierdzewki bo kradna na potege. Dlatego i nie tylko, od zeszlego roku wszystkie wagony maja kamery. Pociagi jezdza cala dobe na glownych liniach, to menelia miala czas dzialac.
Inna sprawa ze np w Chorzowie , gdy tam mieszkalem w 2004, stalem na przystaku rano obok calodobowego skupu zlomu - cos takiego jawnie zacheca do kradziezy. Potem dziwic sie zeprawie cala waskotorowa sie magicznie "zniknela" na Slasku, ku uciesze urzednikow, bo mieli problem z glowy.
2015-06-07 22:25:49 Autor: zeglarz
---.dynamic.chello.pl
Jaka kujawska trasa? Ani metr tej trasy nie leży na Kujawach więc proszę powstrzymać się od takich zwrotów bo świadczą one niestety wyłącznie o ignorancji. To, że trasa biegnie przez sztuczny twór jakim jest woj. kujawsko-pomorskie, nie uprawnia do używania takich sformułowań. Pozdrowienia z Pomorza.
2015-06-07 22:41:37 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
@KK_CTA_USA

Czy ja napisałem, ze w USA to piękny kraj i nie kradną?. W USA tez kradną, ale nie na taką skale jak w Polsce. Są złodzieje , ale zajmują się raczej drobiazgami. Nigdy nie słyszałem by w USA ktoś kradł infrastrukturę kolejową. Po za tym jest zdrowe prawo, za złodziejstwo idzie się do pierdla na długie lata. Nie ma tylu wyroków w USA w zawiasach, jak w Polsce. I nie są w USA wyroki wyszczególnione od wagi?, jak w Polsce.. Ze ktoś napadnie na Bank dostanie 20 lat, a ten co ukradnie kilo gwoździ, dostaje w zawiasach. Bo w USA również za kradzież kilo gwoździ, może dostać i 20 lat. Każdego dnia wychodząc z domu nie zamykam drzwi na klucz, bo i po co?. Tak robi większość amerykanów, bo jak złodziej ma się wkraść, to przynajmniej drzwi nie zdemoluje. Bo i tak wejdzie. Ja mam w domu ukryte kamerki, dziś kosztujące na Amazon psie pieniądze, wiec złodzieja szybko zdemaskują. 4 godziny temu, pozostawiłem na ogródeczku laptop otwarty na stoliku, i pojechałem do sklepu. Na razie mnie nikt nie okradł. Dużo zamawiam na Amazon, i każdego dnia UPS czy FedEx, podjeżdża pod dom i jakąś paczkę pozostawia przed drzwiami, i jeszcze przez ponad 24 lata, nikt ich nie ukradł. Wyobrażasz sobie mieszkać w Polsce, by UPS zostawił paczkę pod dziwami na 1-10 piętrze w bloku?. Sekundy i jej nie ma.
2015-06-07 22:51:12 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Za kradzież paczki z pod drzwi domu, można dostać w USA nawet 25 lat wiezienia. Jest to kradzież tak zwana przesyłek federalnych.

https://www.youtube.com/watch?v=qZrmNb4BVpA

https://www.youtube.com/watch?v=lco70rCVdko
2015-06-07 23:02:56 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
@KK_CTA_USA

Zapomniałem dopisać. Nawet jak w Polsce jestem, widzę na iPhone 6, dom i wszystkie pokoje z kilku kamer. Wiec jeśli coś przyuważyłbym?, dzwonie na Policje. Dziś w dobie elektroniki to żaden problem.
2015-06-07 23:17:24 Autor: De Jot
---.f-net.pl
Ale tego ze kupiles sobie gadzeciarski produkt aplla to zostaw dla siebie,a nie chwal sie tym.Napisz kiedys cos raz a sensownego bo jak narazie to komentujesz narzekajac na PL a sam jestes polakiem ktory wyjechal do stanow na turystycznej wizie i szpanuje
2015-06-07 23:35:33 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-07 23:37:14 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post De Jot:
"Ale tego ze kupiles sobie gadzeciarski produkt aplla to zostaw dla siebie,a nie chwal sie tym.Napisz kiedys cos raz a sensownego bo jak narazie to komentujesz narzekajac na PL a sam jestes polakiem ktory wyjechal do stanow na turystycznej wizie i szpanuje"
[Admin: zmoderowano]
2015-06-07 23:50:39 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post Stefan banderą:
" [Admin: zmoderowano]
"
[Admin: zmoderowano]
2015-06-07 23:58:45 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
@Stefan banderą

Sorry!. Żona podpowiada, ze płace $10 dolarów za ubezpieczanie miesięczne telefonu w T-Mobile. Płacąc ubezpieczanie $10 dolarów, możesz w każdej chwili wymienić utracony telefon, na nowszy model, za darmo.


http://www.t-mobile.com/optional-services/premium-handset-protection-plans.html
2015-06-08 00:03:48 Autor: xxxxx
---.dynamic.chello.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-08 00:08:47 Autor: Aspiryna
---.dynamic.chello.pl
Chciałbym już iść spać, ale rano jadę intercity i muszę kupić bilet przez internet, więc muszę czekać do godz. 1:00, bo w XXI wieku trwa 1,5h przerwa technologiczna.
2015-06-08 00:27:58 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post xxxxx:
" [Admin: zmoderowano] "
@xxxxx

Dokładnie masz racje. Nie za bardzo lubię Kraków ze względów komunikacyjnych. Nie ma chyba drugiego miasta w świecie, by remont 1km torowiska, w ul. Podwale rozpoczęty od marca, trwał do kiedy?. I tu jest zapytanie do kiedy?. W Krakowie remonty trwają latami. Nie wspomnę o już o rocznym prawie remoncie w Alei Jana Pawła II, kawałka torów z Ronda Mogilskiego do Placu Centralnego... tfu... obecnie Reagana. Gdzie w latach 70-80 robiono to w 2-3 miesiące. Ale kocham Wiedeń, najpiękniejsze miasto Europy!!!.
2015-06-08 07:23:50 Autor: haha
---.117.213.1
"Od dwóch lat linia nr 241 jest wyłączona z eksploatacji. "

Zarządca wyłączył linię z eksploatacji. Ale linia nadal ma właściciela.

Więc albo właściciel nie pilnuje mienia, albo zarządca nie wykonuje swoich obowiązków. Ktoś podrąży dalej ten temat?
2015-06-08 07:48:03 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
10US$/m-c za ubezpieczenie telefonu?!
Większość ludzi w Polszy wydaje tyle miesięcznie za cały abonament.
Niestety rzadko krytykujesz polityków i prawo w Polsce, a państwo w wydaniu PRL to nawet chwalisz. Za to ciągle obrażasz polski naród i religię rzymsko-katolicką, wśród których się urodziłeś i wychowaleś.
2015-06-08 08:06:44 Autor: nie wracaj proszę Cię
---.centertel.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-08 08:06:54 Autor: nie wracaj proszę Cię
---.centertel.pl
@glos z USA zobacz jaki ty masz wyprany mózg. Nie jesteś sam kontrolować tego reklamowego kitu który Ci ten plastikowy kraj wbił do głowy. Mam do Ciebie pytanie.Po jaki gwint wchodzisz na rynek kolejowy jak tam u siebie masz podobne strony? Na pewno tam dasz upust swojemu reklamowemu bełkotowi. Powiem Ci jeszcze jedno My Polacy sikamy na Amazon.My tu żyjemy realnie jedząc świeże i zdrowe jedzenie ,rozmawiając z ludźmi twarzą w twarz a nie jak Wy plastikowa społeczność.
2015-06-08 08:47:13 Autor: wasiu
---.static.korbank.pl
Głos z USA przynajmniej nie pociska na portalu kolejowym famazonów o busach, nie spamuje rozkładami jazdy busów i nie sieje propagandy nt. jak to bus jest lepszy od kolei.
2015-06-08 09:01:57 Autor: głos z kujpomu
---.play-internet.pl
I to wszystko dzieje sie w województwie, w którym jest taki NIBY prokolejowy marszałek. W rzeczywistości to ściema. Gdzie jest i gdzie jeździ SM41? Gdzie są wagony? Gdzie parowóz, na ktorego wydano ponad 100000 PLN?
O planach likidacji 2/3 linii kolejowych w województwie nie będę już nawet wspominał...
2015-06-08 11:20:47 Autor: gość
---.dynamic.chello.pl
Ludzie, czy wy ogłupieliście?
Najeżdżacie na człowieka "Głos z USA", który ma RACJĘ.
W Polsce prawo jest po stronie przestępcy i oszusta.
Wręcz zachęca do procederu niskimi karami.
Gdyby to był NORMALNY kraj taki z prawdziwego zdarzenia to kary byłyby bardzo surowe nawet za drobne kradzieże aż po duże machloje.
Drobne kradzieże a także te większe są uciążliwe społecznie i dlatego powinny być wysokie kary.
Gdyby w Polsce NORMALNIE respektowano prawo własności to każdy obywatel mógłby chronić siebie, swoich bliskich i swoje mienie oraz terytorium. NIE ROZUMIECIE TEGO???
CZY TACY GŁUPI JESTEŚCIE???
Prawo do obrony, ochrony siebie, terytorium poprzez posiadanie broni i odpowiednie rozwiązania legislacyjne- to się kłania. W USA jest taka możliwość, u nas - bez komentarza.
Argument idioty - Skoro dzieje się coś niepokojącego wezwij policję!! ABSURD
Czyli na zasadzie - PO CO CI GAŚNICA, PRZECIEŻ MOŻESZ WEZWAĆ STRAŻ POŻARNĄ.
ABSURD.
A w normalniejszych krajach, ktoś kto naruszy terytorium, zagraża życiu, dokonuje kradzieży na czyimś terenie może zginać od kuli właściciela i to jest straszak. I to jest normalne a w Polsce taki ktoś odsiedzi wyrok, najczęściej nie, a jak już to wraca na drogę kolizji z prawem, ma duże poczucie relatywizmu, postawę roszczeniową, że jemu się należy i będzie chodził do kościoła i prawił o moralności. Niestety Polska to kraj w którym jest bardzo dużo złodziei, oszustów , naciągaczy zasłaniających się wiarą, moralnością, kościołem, wartościami chrześcijańskimi. TO JEST CHORE.
2015-06-08 12:01:06 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Chore jest mieszanie złodziei z wiarą i narodowością, bowiem odsetek złodziei w narodzie polskim i wyznaniu rzymsko-katolickim nie jest wyższy niż w innych.
@głos z US
Czy spotkałeś w Ameryce Żyda, który pluje na synagogi z żydami i wyśmiewa naród żydowski?
Oni nawet swojego faszystowskiego państwa Izrael nigdy nie krytykują, a akurat mają za co. Ucz się od starszych braci i mądrzejszych
2015-06-08 12:11:34 Autor: pasaż
---.centertel.pl
Kiedy będzie przywrócony ruch pasażerski na linii Bydgoszcz - Poznań przez Szubin, Wągrowiec?
2015-06-08 12:16:33 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-06-08 13:57:55 Autor: głos z kujpomu
---.play-internet.pl
A tematem tego wątku jest linia Tuchola - Koronowo...
2015-06-08 14:06:43 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z kujpomu
Admin przyjdzie i zrobi porządek,
a wracając do tematu wątku:
”brak podmiotów składających wnioski o przyznanie trasy", więc do zaorania - oto jaka przyszłość czeka linię, ale oczywiście możecie zaklinać rzeczywistość i wierzyć, że UE+PKP PLK przywrócą ruch..
2015-06-10 09:14:41 Autor: zbychu
---.um.torun.pl
W odpowiedzi na post głos z kujpomu:
"I to wszystko dzieje sie w województwie, w którym jest taki NIBY prokolejowy marszałek. W rzeczywistości to ściema. Gdzie jest i gdzie jeździ SM41? Gdzie są wagony? Gdzie parowóz, na ktorego wydano ponad 100000 PLN?
O planach likidacji 2/3 linii kolejowych w województwie nie będę już nawet wspominał..."
Ol49-3 od jakiś czas temu został wyprowadzony z hali z gnije pod chmurką na kluczykach.
2015-07-14 17:08:20 Autor: giguś
---.204.101.40
A czy ktoś widział ile kilometrów toru ukradli na trasie Pruszcz - Ciosek (wiadukt) w kierunku Mroczy przecież tam praktycznie torowiska nie ma
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony