Partnerzy serwisu:

Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]

Jakub Madrjas 18.10.2019 8,3k

Linia do Bielawy gotowa. Reaktywacja wkrótce [aktualizacja]
fot. Patryk Wild
Jak potwierdza samorząd województwa dolnośląskiego, zakończyły się zasadnicze prace na rewitalizowanej linii kolejowej nr 341 do Bielawy. Województwo nie będzie czekać z reaktywacją połączeń do nowego rozkładu jazdy; pociągi mają ruszyć jeszcze w listopadzie.
PKP SA zdecydowały się przekazać w ręce samorządu Dolnego Śląska nieczynną od 2001 roku linię 341 od Dzierżoniowa do Bielawy Dolnej w ubiegłym roku. Już miesiąc po przejęciu linii Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – nowy zarządca linii – rozpisał przetarg na jej remont. 22 marca podpisano umowę z wykonawcą prac, którym został Infrakol oraz Protel

Prace miały zostać zakończone z końcem sierpnia, ale opóźniła je m.in. decyzja wojewody, który nie pozwolił na realizację robót na zgłoszenie. Jak informuje "Rynek Kolejowy" Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego, 24 września decyzja wygasła, co pozwoliło wrócić do rewitalizacji. Zasadnicze prace właśnie się zakończyły, a na przyszły tydzień planowane są odbiory.

To świetna wiadomość dla pasażerów. Jak potwierdza przedstawiciel samorządu, pociągi mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Koleje Dolnośląskie nie będą musiały czekać na nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w grudniu, ponieważ do Bielawy zostaną wydłużone trasy istniejących kursów z Wrocławia do Dzierżoniowa. Czas podróży do Wrocławia stacji końcowej w Bielawy Zachodniej ma wynosić ok. 85 minut; w przyszłości możliwe jest wydłużenie linii pod zbiornik i Góry Sowie, do Górnej Bielawy.

Aktualizacja: Pełna oferta handlowa od nowego rozkładu

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy dodatkowe wyjaśnienia od UMWD. Na chwilę obecną, uruchomienie pełnej oferty handlowej jest zakładane jednak od nowego rozkładu jazdy. W listopadzie mają odbyć się przejazdy techniczne oraz zapoznanie szlaku; uruchomienie pociągów handlowych w listopadzie, choć może się udać, nie jest jeszcze pewne. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony