Partnerzy serwisu:

Linia 97: PNiUIK ze zleceniem na prace dodatkowe

Roman Czubiński 31.03.2019 2,7k

Linia 97: PNiUIK ze zleceniem na prace dodatkowe
fot. PKP PLK
PKP PLK zapłaci blisko 12 mln zł swojej spółce zależnej za dodatkowe prace z zakresu sterowania ruchem kolejowym. PNUiK złożyło jedyną ofertę w przetargu. Inwestycja w trybie „projektuj i buduj” zakończy się w 2020 r. wraz z modernizacją całej linii.
Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie uzyskało zlecenie na dodatkowy zakresu robót w branży SRK na modernizowanym przez siebie odcinku Skawina – Sucha Beskidzka na linii nr 97 oraz na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Zamówienie ma tryb „Projektuj i Buduj”. Spółka zależna PKP PLK otrzyma za wykonaną pracę 11,986 mln zł. Wybrana oferta była jedyną, jaka wpłynęła w postępowaniu.

Umowę podpisano 8 marca. - Będzie zrealizowana kompleksowa wymiana sieci kablowej i urządzeń wewnętrznych oraz zewnętrznych na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka. Zabudowane zostaną nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowych w stacjach Radziszów, Leńcze, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Stronie oraz Stryszów - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK. Dodatkowy zakres robót ma pozwolić na ujednolicenie systemu sterowania ruchem kolejowym w ciągu Kraków – Skawina – Sucha Beskidzka oraz dostosowanie do obowiązujących obecnie przepisów. Planowany termin zakończenia tych robót to grudzień 2019 r.

Modernizacja odcinka Skawina – Sucha Beskidzka rozpoczęła się rok temu. Jej efektem ma być skrócenie czasu przejazdu na trasie Kraków – Zakopane o kilka minut. Wymianie ponad 35 km torów będzie towarzyszyć przebudowa blisko 100 obiektów inżynieryjnych, w tym sześciu mostów i dwóch wiaduktów. Podróżni, w tym osoby o ograniczonej mobilności, zyskają lepszą obsługę na stacjach i przystankach (m. in. Rzozów, Wola Radziszowska, Podolany oraz Przytkowice). Perony będą przebudowane i wyposażone w nowe wiaty, ławki, oznakowanie i oświetlenie. Powstanie też nowy przystanek Radziszów Centrum.

W ramach zadania na linii nr 97 zostanie ponadto zaprojektowana łącznica kolejowa między liniami Skawina – Żywiec i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakończenie prac na linii 97 i zaprojektowanie budowy łącznicy ma nastąpić w przyszłym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony