Partnerzy serwisu:

Linia 62: Przetarg na przebudowę mostów

Roman Czubiński 27.03.2020 50

Linia 62: Przetarg na przebudowę mostów
fot. PKP PLK
PKP PLK zamierza przebudować dziewięć mostów i przepustów na linii 62, których nie objęła trwająca modernizacja. Główna inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Nie są znane szczegóły dotyczące koordynacji prac.
W ogłoszonym w tym miesiącu przetargu zarządca infrastruktury poszukuje wykonawcy przebudowy łącznie 12 obiektów inżynieryjnych. Chodzi o trzy wiadukty i dziewięć przepustów, zlokalizowanych na odcinku Tunel – Charsznica – Wolbrom. – Realizacja prac jest planowana do 2023 r. – informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.

Prace, o których mowa, będą uzupełnieniem zakresu robót wykonanego już na linii 62 w ramach jej modernizacji. Na małopolskim odcinku linii do stacji Jaroszowiec wymieniono 39 km torów wraz z siecią trakcyjną i naprawiono 22 mosty i przepusty. – Na szlakach Charsznica – Wolbrom i Wolbrom – Jaroszowiec główne roboty są zakończone, wykonywane będą prace porządkowe. Ponadto do końca bieżącego roku wymienione zostaną jeszcze urządzenia przejazdowe przy peronach w Gajówce, Zarzeczu i Chrząstowicach Olkuskich. Tymczasowe labirynty na drodze dojścia do peronów zastąpią rogatki – zapowiada Szalacha. Przedstawicielka PKP PLK nie odpowiedziała wprost na pytanie o to, czy przewidziano wykonanie nowego zamówienia równolegle z trwającą modernizacją, czy już po jej zakończeniu, planowanym jeszcze w bieżącym roku.

Kontrakt na modernizację linii jest wart 158 mln zł. Środki te mają pozwolić na poprawę komfortu korzystania ze stacji Wolbrom i z przystanków: Gajówka, Jeżówka, Zarzecze oraz Chrząstowice Olkuskie. – Ułatwieniem dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się jest oznakowanie dotykowe, pasy ostrzegawcze i ścieżki naprowadzające. Wszystkie perony są wyposażone w wiaty, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne – wylicza nasza rozmówczyni. W Wolbromiu na nowo wybudowano perony i prowadzące na nie przejście podziemne, które zastąpiło kładkę nad torami. Za miesiąc mają zostać uruchomione zamontowane w nim windy.

– Podniesiono też poziom bezpieczeństwa na siedmiu przejazdach kolejowo-drogowych. W Wolbromiu bezpieczniej jest na skrzyżowaniach kategorii A przy ul. Magazynowej i Krakowskiej. Od połowy marca funkcjonują tam już nowe urządzenia przejazdowe – informuje Szalacha. Dodatkowo przy ul. Krakowskiej ma zostać wymienione oświetlenie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony