Partnerzy serwisu:

Będzie dodatkowa kładka na linii 30 Parczew – Lubartów

Roman Czubiński 08.11.2021 1,9k

Będzie dodatkowa kładka na linii 30 Parczew – Lubartów
Dworzec w Lubartowie (2018 r.)fot. Roman Czubiński
PKP PLK ogłosiły przetarg na aktualizację dokumentacji przedprojektowej dla modernizacji linii 30 między Parczewem a Lubartowem. Sama modernizacja zbliża się wprawdzie do końca, jednak zmiany formalne są konieczne, by inwestor i samorząd wojewódzki mogli otrzymać dofinansowanie unijne na budowę kładki dla pieszych. Zarządca infrastruktury zapewnia, że niezależnie od związanych z kładką prac pociągi powrócą na linię w grudniu.
Obecna dokumentacja pochodzi z roku 2016. Realizowane na jej podstawie prace są już bardzo zaawansowane – ruch ma zostać wznowiony w grudniu. Po zakończeniu inwestycji maksymalna prędkość – według założeń – wzrośnie dla pociągów pasażerskich z 80 do 120 km/h, a dla towarowych – z 60 do 80 km/h. Do 221 kN zwiększą się też dozwolone naciski na oś. W Berejowie i Laskach powstaną także nowe przystanki osobowe.

Skąd w takim razie decyzja o wprowadzeniu zmian w dokumentacji na tak późnym etapie? Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego zarządcy infrastruktury podkreśla, że podjęto ją w odpowiedzi na apele mieszkańców Lubartowa. – PKP PLK SA wspólnie z Samorządem Województwa Lubelskiego planują wybudować kładkę dla pieszych nad torami w Lubartowie. Aktualizacja dokumentacji jest niezbędna, aby pozyskać dodatkowe środki na realizację zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego – wyjaśnia.

Jak dodaje, planowana kładka ma być ma powstać w rejonie alei Zwycięstwa w Lubartowie. Zaplanowano ją jako część miejskiego układu komunikacyjnego. – Budowa kładki nie ma wpływu na zmianę parametrów linii – zaznacza przedstawiciel PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony