Partnerzy serwisu:

Linia 131: Nieplanowane zamknięcie przejazdu

Roman Czubiński 20.08.2021 2,5k

Linia 131: Nieplanowane zamknięcie przejazdu
fot. Google Street View
Przez kilka godzin kierowcy w Łódzkiem musieli omijać ważny przejazd przez magistralę węglową. Powodem była konieczność doraźnego poprawienia nawierzchni skrzyżowania. Ruch pociągów odbywał się przez cały czas bez zakłóceń – zapewnia PKP PLK.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi poinformował wczoraj (19 sierpnia) o awaryjnym zamknięciu przejazdu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480 (Sieradz – Szczerców) przez linię 131. Przejazd znajduje się w miejscowości Kolonia Zawady, w pobliżu północnej głowicy stacji Chociw Łaski. Utrudnienia w ruchu miały utrzymywać się do godziny 19. Kierowcom zalecano jazdę drogami objazdowymi.

– Awaryjne zamknięcie rozpoczęło się wczoraj o godzinie 13 – potwierdza Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. Jak wyjaśnia, wykonawca przebudowy stacji Chociw Łaski (ZUE) zgłosił do ZDW konieczność poprawy ułożenia płyt na niezmodernizowanym jeszcze przejeździe. – Konieczne roboty zostały ukończone szybciej, niż planowano, bo w ciągu 3 godzin. Przejezdność dla samochodów przywrócono o godzinie 16 – informuje przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Ze względu na pozostałe do wykonania drobne prace ruch kołowy jeszcze dziś do końca dnia będzie odbywał się wahadłowo. Cała sytuacja – według Jakubowskiego – nie miała wpływu na ruch pociągów. Prace w Chociwiu i Kolonii Zawady są częścią modernizacji magistrali węglowej na odcinku LOT D.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony